Абрикоси - сезонні фрукти, які у липні лежить на всіх прилавках магазинів і базарів. Незважаючи на всю свою корисність, деяким людям вони протипоказані. Давайте дізнаємося, кому не варто зловживати абрикосами, і чому.
Не всі знають про те, що головне джерело небезпеки знаходиться в абрикосових кісточках. Там міститься амігдалін, який у травному тракті людини утворює синильну кислоту – дуже сильну отруту.
У складі абрикос міститься 80% цукру, тому людям, страждаючим на діабет, з цим фруктом слід бути дуже обережними. При порушеннях обміну речовин абрикоси також не корисні.
При зниженій функції щитовидної залози і при захворюванні гепатитом каротин, який входить до складу абрикос, у людей з проблемами зі щитовидкою не засвоюється.
Свіжі абрикоси можуть нашкодити при гострому гастриті з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Також не варто зловживати абрикосами при захворюваннях печінки і панкреатиті.
У чому користь абрикос?
У помірних дозах абрикоси сприяють підвищенню імунітету. За кількістю калію, який зміцнює стінки судин, абрикосам немає рівних. У складі цього фрукта також містяться майже всі мінерали, що відповідають за ріст і розвиток кісткової системи. Це фосфор, залізо, кальцій, магній, тощо.
Абрикос особливо багатий розчинною клітковиною, яка зменшує кількість холестерину в крові, а бета-каротин в абрикосі під впливом різних процесів перетворюється у вітамін А, який необхідний для здоров'я наших очей. А ще абрикоси досить добре очищають організм, завдяки вмісту пептидів. Антиоксиданти в їхньому складі перешкоджають розвитку ракових захворювань.
Раніше повідомлялося про шкоду чорниці для організму деяких людей і про корисні властивості ягоди.