День вчителя 2020: коли відзначається в Україні, і чи буде вихідний

Щорічно День вчителя в Україні святкують в першу неділю жовтня. У 2020 році професійне свято працівників сфери освіти припадає на 4 жовтня.

День вчителя 2020: коли відзначається в Україні, і чи буде вихідний - today.ua

Оскільки День вчителя святкується в вихідний день, то вітати педагогів починають ще з п'ятниці. А ті, хто не встиг привітати улюблених вчителів у п'ятницю, зможуть зробити це в понеділок. Традиційно в останній день навчального тижня в школах роблять скорочений день, чому учні завжди дуже раді.

День вчителя в Україні відзначають з 1994 року. У світі це свято почали шанувати набагато раніше. Ще в 1966 році в Парижі на Спеціальній міжурядовій конференції був підписаний документ про соціальний статус вчителів, і з тих пір щорічно за рішенням ЮНЕСКО Всесвітній день вчителів відзначається 5 жовтня. В Україні і деяких країнах пострадянського простору дата свята припадає на першу неділю жовтня.День вчителя 2020: коли відзначається в Україні, і чи буде вихідний

У цей святковий день діти традиційно дарують вчителям квіти, малюють стінгазети, влаштовують шкільні свята. З радянських часів у багатьох школах залишилася традиція проводити день самоврядування, коли старшокласники ведуть уроки замість вчителів для молодших класів, даючи педагогам можливість трохи розслабитися.

Раніше повідомлялося, яке свято відзначається в народі 29 вересня, і що категорично заборонено робити в цей день.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua