Через будівництво мосту в Керченській протоці утворюється болото, що порушує водообмін між Чорним і Азовським морями, і в майбутньому може призвести до зникнення останнього. Про це заявив старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар.
Він наголосив, що глибина фарватерів вже значно зменшилася.
"Написав мені інженер з Керчі, який висловив побоювання про те, що Керченська протока стане болотом. А до цього все і йде за рахунок того, що на фарватері зменшуються глибини за рахунок наносів, вже офіційно глибина зменшилася на півтори метри", - сказав учений.
Такі дані підтвердили і океанологи, які повідомили, що дно в протоці шорсткувате, і за рахунок цього можливе підвищення донних накопичень і зменшення глибини на фарватері.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
"Якщо там відбудеться заболочування території, це призведе до колосального порушення водообміну між морями. Азовське море і так вже терпить серйозної шкоди, там гине фауна, тому що зменшилася протягом протоки і зменшився водообмін. Тому в перспективі Азовське море може наздогнати доля Аральського моря, від якого нічого не залишилося", - заявив інженер-гідрогеолог.
Він зазначив, що чистка каналу дійсно проводилася, але все відходи, які повинні були викинути в глибини Чорного моря, скинули перед протокою. Відповідно, течія знову занесла відходи до каналу, де утворилися водорості.
"Потрібно терміново демонтувати цей міст і звільнити протоку, тому що Азовське море зовсім внутрішнє, у нього єдиний зв'язок зі світом - це Чорне море", - стверджує Медовар.
Нагадаємо, до п’ятої річниці проведення незаконного референдуму про приєднання Криму до складу РФ в російських ЗМІ з’являються свідчення тривалої підготовки анексії півострова.