Прогноз погоди на лютий: синоптики розповіли, як зміниться клімат в останній місяць зими

Автор: Марченко Любов

Погода в лютому не дуже відрізнятиметься від середніх кліматичних норм на цей місяць року. Лише середньомісячна температура буде трохи перевищуватиме норму. Такий прогноз погоди на останній місяць зими дали синоптики Українського гідрометцентру.

Прогноз погоди на лютий: синоптики розповіли, як зміниться клімат в останній місяць зими - today.ua

Отже середньомісячна температура в Україні коливатиметься від -3 до +1 градусів. Водночас у Криму вона сягатиме 3 градусів тепла. Такі температурні показники приблизно на 1,5-2 градуси вище, ніж за середньомісячною нормою.

Відповідно до даних багаторічних спостережень зазвичай температурні режими лютого лежать у межах від 0 до -5 градусів. У Криму зазвичай температура коливається від +1 до +4 градусів, а в Карпатах ще панує мінус: -7..-6 градусів.

Прогноз погоди на лютий: синоптики розповіли, як зміниться клімат в останній місяць зими

Популярні зараз

ПриватБанк та monobank встановили обмеження на грошові перекази між картками

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу

Росіяни після окупації Авдіївки продовжили наступ: Путін назвав 5 стратегічних напрямків

Погода в лютому не обіцяє великих відхилень і в кількісті опадів. Їх передбачається у межах норми: від 25 до 58 міліметрів. А в гірських районах Закарпаття і Криму за місяць може випасти від 73 до 110 міліметрів опадів. Такі показники цілком вписуються у кліматичну норму.

Незважаючи на те, що цьогорічний лютий буде трохи тепліший за кліматичну норму, до максимальних температурних рекордів йому далеко. Бували роки, коли температура повітря в лютому досягала 12-20 градусів тепла. Такі показники спостерігались на Прикарпатті. А от в Криму погода в лютому взагалі бувала майже як влітку: до 21-24 градусів тепла.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, траплялось і навпаки: погода в лютому була більше схожа на арктичну. Кліматичні спостереження реєстрували в лютому 27-39 градусів морозу. У навіть у південній частині України та на Закарпатті траплялось, що ртутний стовпчик у лютому опускався до позначок у 23-34 градуси морозу.

Нагадаємо, синоптики прогнозують, що погода в лютому матиме нестійкий характер. Так, на другому тижні місяця очікують відчутне зниження температури, місцями вночі на сході країни до 25 градусів морозу.