8 серпня - Всесвітній день кішок: ТОП-8 цікавих фактів про пухнастих вихованців

Все кошатники світу сьогодні святкують Всесвітній день кішок. З нагоди свята пропонуємо вам дізнатися кілька цікавих фактів про кішок і їхнє життя.

8 серпня - Всесвітній день кішок: ТОП-8 цікавих фактів про пухнастих вихованців - today.ua

1. Всесвітній день кішок був заснований 18 років тому. У 2002-му році Міжнародний фонд захисту тварин вперше заявив про святкування дати, присвяченої самим популярним і улюбленим тваринам.

2. Багато давніх народів поклонялися кішкам, їх вважали втіленням надприродних сил. Наприклад, єгипетська богиня Бастет зображувалася у вигляді жінки з котячою головою. Вона була покровителькою жіночої краси і дітонародження.

3. Стародавні єгиптяни після смерті котів, які мешкають в храмах, муміфікували, щоб вони служили богам в іншому світі.

4. У тому ж Древньому Єгипті за вбивство кота присуджували смертну кару. 8 серпня - Всесвітній день кішок: ТОП-8 цікавих фактів про пухнастих вихованців 5. Трепетним ставленням єгиптян до кішок одного разу скористалися перси. Як писав Геродот, на поле бою випустили десятки хвостатих мурлик, які зупинили грізні єгипетські війська. Доблесні воїни, побачивши таку величезну кількість священних для них тварин, вважали за краще скласти зброю і здатися без бою.

6. Безліч кішок було знищено за часів інквізиції в Європі. Пухнастих вихованців назвали прислужниками Диявола і спільниками відьом. Папа римський Інокентій VIII в 1484-му році видав указ, в якому він закликав спалювати нещасних тварин на вогнищах «за злочини проти Бога».

7. Факт з сучасної історії: в США мером Аляски в 1997 році був обраний кіт Стаббс. Тварина займала таку відповідальну посаду рівно десять років. На жаль, в 2017-му році Стаббс помер від старості.

8. У 2011-му році в Італії померла самотня вдова. У жінки було багато грошей і кіт Томазо. Жінка залишила заповіт, в якому призначила своїм єдиним спадкоємцем кота. Вихованець розбагатів на 10 мільйонів євро.

Нагадаємо, раніше експерти назвали три породи домашніх кішок, які відрізняються міцним здоров'ям і можуть прожити не хворіючи до глибокої старості.