Великдень 2021: коли православні і католики відзначатимуть головне свято року

Для католиків головне релігійне свято року - Різдво Христове, а для православних - Великдень, день, коли Ісус Христос воскрес. До слова, саме на православний Великдень в Єрусалимі відбувається таїнство сходження благодатного вогню.

Великдень 2021: коли православні і католики відзначатимуть головне свято року - today.ua

Світле Христове Воскресіння католики обчислюють за своєю формулою, відмінною від християн східного обряду, тому святкують завжди на один тиждень раніше, ніж в Православ'ї.

В 2021-му році Католицька церква святкуватиме Воскресіння Христа 25 квітня, а православні християни відзначатимуть Великдень 2 травня. У народі кажуть, що це пізній Великдень, а значить, навесні довго буде холодно, потепління настане лише після свята.Великдень 2021: коли православні і католики відзначатимуть головне свято року В обох релігіях вранці в Світле Христове Воскресіння прийнято є паски, пофарбовані в червоний колір варені яйця, сирну паску, випити трохи червоного десертного вина. Ця їжа вважається ритуальної, оскільки в Біблії сказано, що під час таємної вечері Ісус сказав своїм учням: «Пийте вино і їжте хліб, бо це є кров і плоть моя!»

Напередодні Великодня віруючі відправляються до церкви на всенічне богослужіння. Вранці після освячення пасок, яєць і паски, люди йдуть по домівках, де накривають святковий стіл. У цей день прийнято вітати один одного зі Святом, заборонено гніватися, лаятися і лихословити.

Нагадаємо, раніше астролог розповів, коли з точки зору астрології правильно відзначати Різдво Христове.