Підконтрольні Україні міста на Донбасі може затопити отруйна вода

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко виступила із заявою, яка змушує здригнутися. Підконтрольні Україні міста на Донбасі найближчим часом можуть опинитися під водою, причому отруйною. Втрати і збитки будуть катастрофічними ...

Підконтрольні Україні міста на Донбасі може затопити отруйна вода - today.ua

«Мокра» консервація нефункціонуючих шахт, яку почали застосовувати в Україні в 90-х роках, може обернутися для країни справжньою катастрофою. Частина зупинених шахт на непідконтрольній Україні території Донбасу, на яких відкачка вод на сьогоднішній день не проводиться, стануть джерелом затоплення міст.

Незабаром солоні шахтні води почнуть виливатися назовні, будуть затоплені родючі землі і цілі населені пункти. Українські екологи, за словами Тимочко, вивчили ситуацію навколо затоплених шахт поблизу міста Торецька в Донецькій області і в Золотому в Луганській області.

«Уклін йде в нашу сторону. Це означає, що затоплення шахт на окупованій території призводить до затоплення шахт, які працюють на нашій території зараз. І відкачувати нескінченно воду, яка прибуває - це нелогічно. Це є загрозою для навколишнього середовища», - описала небезпеку ситуації на Донбасі Тетяна Тимочко. Підконтрольні Україні міста на Донбасі може затопити отруйна вода Якщо керівництво України найближчим часом не вирішить проблему, то в найближчій перспективі держава втратить значні території, «грандіозні інфраструктурні втрати» відбудуться вже зовсім скоро.

«Підтоплення ліній електропередач, газопроводів, нафтопроводів і цілих міст. Це великі міста, той же Торецьк може потонути в цій засоленій шахтної воді, і це дуже швидка перспектива. Збитки від впливу на навколишнє середовище можуть вимірюватися не тільки бюджетом України, а й більш грандіозними сумами», - сказала Тимочко, пославшись на останні дослідження українських вчених.

Нагадаємо, раніше екологи повідомляли, що один з народних українських символів - птах соловейко через кліматичні зміни може незабаром повністю зникнути. Українці забудуть про прекрасні трелі солов'я.