Свято 1 листопада: прощання з осінню і зустріч холодної зими в день Іоанна Рильського

За сформованою в століттях традиції, 1 листопада (19 жовтня за старим стилем) Православна церква вшановує пам'ять Іоанна Рильського - небесного покровителя болгарського народу.

Свято 1 листопада: прощання з осінню і зустріч холодної зими в день Іоанна Рильського - today.ua

Життя Іоанна Рильського було повне випробувань і поневірянь, але преподобний мужньо приймав усе, що посилав йому Спаситель. Іоанн народився невеликому селі Скриня в 9 столітті нашої ери, рано осиротів, тому працював пастухом, щоб вижити і не вмерти від голоду.

По досягненню юнацького віку Іван Рильський вступив до монастиря, де навчився грамоті, довгий час проводив у читанні богословських книг. Після прийняття постригу чернець отруївся жити відлюдником в ліс, потім і зовсім переселився в печеру.

До входу в підземне житло Іоанна Рильського почали приходити люди, після того, як розвідали, що силою своєї молитви преподобний може зцілювати будь-які хвороби. Від настирливої уваги монах пішов в іншу печеру, але і там його знайшли, почали приходити численні паломники. На цьому місці незабаром був побудований монастир.Свято 1 листопада: прощання з осінню і зустріч холодної зими в день Іоанна Рильського Незадовго до своєї смерті Іван Рильський знову пішов жити в печеру, забравшись в найдальші лабіринти підземель. Його останки були знайдені тільки через 30 років. На Русі 1 листопада відзначали Проводи осені. З цієї нагоди влаштовували свята, прощалися з теплом і восени, зустрічали зимові морози.

Народні прикмети

  • Сніг на Іоанна до пізньої і холодної весни
  • Мошкара літає в перший день листопада - зима буде пізньою і теплою

Іменинники 1 листопада: Дмитро, Іван, Леонтій, Михайло, Микола, Павло, Петро, Сергій, Фелікс.

Ознайомтеся також з прогнозом погоди на весь листопад 2020 від народного синоптика Володимира Деркача.