У Православ'ї 12 вересня (за старим стилем 30 серпня) традиційно відзначають перенесення мощей князя Олександра Невського - заступника земель Русі. Чому присвячували цей день наші пращури?
На честь перенесення останків князя Олександра Невського в 1721-му році в народі було прийнято влаштовувати щедрі застілля. Перенесення мощей в Санкт-Петербург відбулося завдяки тому, що цар Петро І уклав перемир'я зі шведським військом. Імператор вірив, що мощі князя, як священна реліквія будуть захищати місто і його жителів від нападів.
Мощі Олександра Невського були поміщені в Троїцькому соборі Олександро-Невської Лаври. Князь Олександр Невський увійшов в історію завдяки двом боям, які увінчалися перемогою, і до цього дня вважаються днями військової слави на Русі. Це знаменита Невська битва та Льодове побоїще.
У цей день плели вінки з стебел ячменю, льону і вівса. Щоб в майбутньому році були хороші врожаї.
Іменинники 12 вересня: Олександр, Олексій, Ангеліна, Аполлінарій, Арсеній, Василь, Гаврило, Григорій, Данило, Євгенія, Єлизавета, Єфрем, Іван, Ігнатій, Корнилій, Леонід, Макар, Максим, Микола, Павло, Петро, Сава, Семен, Степан, Федір.
Дізнайтеся також прогноз погоди для України на осінь 2020 року.