Today.ua

Свято 14 жовтня: головні традиції Покрова Пресвятої Богородиці

Відповідно до сформованої століттями традиції, 14 жовтня Православна церква відзначає Покрова Пресвятої Богородиці. Події, які лягли в основу свята, відбулися в далекому 910-му році в місті Константинополь.

До брами в Константинопіль підійшла ворожа армія, готова проникнути в місто і знищити його жителів. Людям залишалося лише молитися, сподіваючись на допомогу Божу. У храмі почалося богослужіння, і тут двоє з присутніх побачили лик Богородиці. Віруючі побачили, як Матір Божа накрила своїм покровом все місто, тим самим подарувавши йому заступництво перед лицем ворога. Після цього чудесного Явища Константинопіль встояв, ворожій армії не вдалося в нього проникнути. 14 жовтня всі віруючі відправлялися вранці в церкву, а повернувшись додому, займалися побутовими справами, уникаючи важкої роботи. В цей день в останній раз в році гнали на пасовище худобу і ходили в ліс по гриби. Вважалося, що потім гриби вже не можна вживати в їжу.

Народні прикмети

Іменинники 14 жовтня: Олександр, Віра, Григорій, Донат, Євагрій, Іван, Михайло, Петро, Роман, Сава.

Дізнайтеся також прогноз погоди на зиму 2020 - 2021 рр, який дали українські синоптики. Чи співпадуть прогнози метеорологів з народними прикметами?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ