Свято 15 жовтня: на Кипріяна і Юстину слід позбутися старих речей

У цей день Православна церква вшановує пам'ять святих Кипріяна і Юстини, які вважаються покровителями від бісів, відьом і злих чаклунів.

Свято 15 жовтня: на Кипріяна і Юстину слід позбутися старих речей - today.ua

Кипріян і Юстина проповідували Слово Боже, наставляючи на шлях істинний язичників і невіруючих. Вони вчили їх, як захиститися від нечистих помислів, диявольських нашіптувань і від всякої нечисті. Після їх смерті православні моляться до них про заступництво перед бісівськими силами.

З давніх-давен 15 жовтня було прийнято прибирати з дому і з двору старі і непотрібні речі, спалювати їх, щоб нечисть забула дорогу в людське житло.Свято 15 жовтня: на Кипріяна і Юстину слід позбутися старих речей В цей день також працювали в полі, засіваючи під зиму грядки часнику, щавлю, пастернаку, моркви і буряка, щоб навесні зібрати перші врожаї.

Увечері молоді дівиці влаштовували дружні посиденьки, співали, пригощали один одного смакотою, займалися рукоділлям. У народі побутувала прикмета, якщо хлопець і дівчина познайомилися на Кипріяна і Юстину, то обов'язково одружаться.

Народні прикмети на 15 жовтня

  • Вранці на деревах з'явився іній - погода вдень буде сонячною.
  • Холодний вітер і дощ на Кипріяна обіцяв сувору сніжну зиму.
  • Сильний листопад - до швидкого похолодання.

Іменинники 15 жовтня: Андрій, Ганна, Борис, Василь, Георгій, Дмитро, Іван, Касьян, Кипріян, Михайло, Петро, Степан, Тереза, Федір, Яків.

Ознайомтеся також з прогнозом погоди для України на всю осінь 2020. Що обіцяють синоптики?