Свято 17 жовтня: чому в Єрофеєв день небезпечно ходити до лісу

Православна церква 17 жовтня (4 жовтня за старим стилем) вважає днем пам'яті мученика Ієрофея. Саме він особисто був присутній під час поховання Богородиці. За відданість Ісусу Христу Іерофей був підданий жорстоким тортурам.

Свято 17 жовтня: чому в Єрофеєв день небезпечно ходити до лісу - today.ua

Діонісій Ареопагіт присвятив Ієрофея в християнську віру, до якої він прикипів всім серцем. Відбувалося це в першому столітті нашої ери в грецькому місті Афіни. Апостол Павло удостоїв Ієрофея сану єпископа. Але язичники, які все ще були сильні в ті часи, стратили священнослужителя.

З давніх-давен на Русі підмітили, що в цей день різко погіршується погода. Відбутися це може в будь-який момент. Дивуватися не доводиться ні дощу з грозою, ні навіть снігу і морозам.Свято 17 жовтня: чому в Єрофеєв день небезпечно ходити до лісу У Єрофеєв день, за народними легендами, в лісах буйствують лісовики та інша нечисть. Забравшись в лісову гущавину 17 жовтня можна там залишитися назавжди.

У цей день прийнято було залишатися вдома і готувати цілющі настоянки із звіробою, анісу, м'яти, буркуну, полину, деревію, чебрецю та ін. Рослин.

Народні прикмети

  • Рожевий або червоний захід - до швидкого похолодання та морозів
  • Випав перший сніг - через 40 днів настане зима
  • Якщо в цей день кінь хропе - до швидких холодів.
  • Випала ранкова роса - до потепління.

Іменинники 17 жовтня: Василь, Вероніка, Володимир, Дмитро, Єрофій, Михайло, Микола, Павло, Петро, Степан, Тихон, Яків.

Дізнайтеся також прогноз погоди на найближчий уїк-енд. Синоптики обіцяють, що Україну накриють дощі і сильно похолодає.