За століттями усталеної традиції 29 серпня 2020 року Православна церква святкує останній (третій) Горіховий Спас на рік. У цей день можна поліпшити своє здоров'я і долю, але для цього слід дотримуватися дуже важливих традицій.
Горіховий Спас прийнято було відзначати весело і пишно. У цей день люди відправлялися на ярмарки, де особливо цінувалися написані на полотнах картини. Назва «горіховий» з'явилася завдяки тому, що в цей час починався активний збір горіхів в лісах, а також їх заготівля на зиму.
У день Горіхового Спаса після церковної служби наші предки вирушали в ліси, щоб зірвати гілку ліщини. Вважалося, що в цей день рослина наповнюється чудодійною цілющою силою. Гілку приносили додому і ставили біля ікон.
Крім того, в цей день заготовляли віники для лазні. Ті, хто париться весь рік віниками з гілок, зібраних на Горіховий Спас, забуде про хвороби, говорили в народі.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
До церкви рано вранці селяни несли кошики з горіхами, різними фруктами, випічкою, щоб священик освятив дари нового врожаю. Частину продуктів роздавали жебракам біля храму. Горіховий Спас - день, коли молоді дівчата починали ворожити на судженого. Для цього потрібно всього лише витягти з полотняного мішечка горішок і з'їсти його. Якщо горіх виявився солодким, значить, дівчина скоро вийде заміж. Гіркий - сімейного щастя доведеться почекати ще рік. Недозрілий горіх - до вістей з далеку.
Весь день жінки присвячували прибирання і заготівлях на зиму. Церква не забороняє роботу по дому на Горіховий Спас. А от увечері слід всій сім'ї зібратися за великим столом, на вечерю готують страви з риби і м'яса. На десерт - пироги з яблуками і горіхи. Чим більше їжі на столі, тим врожайнішим буде майбутній рік. Багато їсти заборонено. Всі страви необхідно спробувати, але по трошечки.
Народні прикмети
- Рясний урожай горіхів - до багатого врожаю хліба в майбутньому році
- Якщо до Горіхового Спасу журавлі полетіли в теплі краї, то на Покрову будуть морози
- Бурхлива течія і хвилі в водоймах - до холодної та дощової осені
Дізнайтеся також прогноз погоди на осінь 2020. Синоптики розповіли, до яких примх природи варто бути готовими різних регіонах України.