Україна перед виборами перейде на зимовий час: як адаптуватися до переведення стрілок

Автор: Шевченко Лилия

У ніч на 25 жовтня 2020 р Україна переведе стрілки годинника на одну годину назад. Це дозволить повалятися в ліжку довше. Однак, медики попереджають, що в період переведення часу частішають випадки серцевих нападів, інфарктів і інсультів. Як швидко і безболісно адаптуватися до нового тимчасового режиму?

Україна перед виборами перейде на зимовий час: як адаптуватися до переведення стрілок - today.ua

Останню неділю жовтня - традиційний час переведення стрілок годинника в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. Жителі нашої країни повинні будуть в ніч з 24 на 25 жовтня о четвертій годині ранку за київським часом перевести стрілки всіх годинників в своїх будинках на одну годину назад.

В Європі переводити годинники на зимовий і літній час почали більше ста років тому. Україна приєдналася до даного заходу лише на початку 80-х років. Згідно з офіційною інформацією, це робиться для того, щоб більш ефективно використовувати світловий день, заощаджуючи при цьому енергоресурси. В останні роки все частіше стали звучати заклики медиків про скасування подібних переходів.

Більш того, експерти з'ясували, що ніякої економії електроенергії немає, зате здоров'я населення значною мірою страждає. У зв'язку з цим, в 2011-му році в Білорусі і Росії переведення стрілок на зимовий-літній час відмінили. Тоді ж планувалося і в Україні заборонити зміну тимчасового режиму, проте пізніше передумали і стрілки таки перевели.Україна перед виборами перейде на зимовий час: як адаптуватися до переведення стрілок Країни ЄС поки не вирішили, скасовувати чи ні переведення стрілок. Комітет з питань транспорту Європарламенту ще весною 2019 року схвалив скасування переходу на літній і зимовий час з 2021 року. Однак ні в Європарламенті, ні в керівництві кожної окремої європейської стани поки не винесли дане питання на голосування.

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

Поки ж громадянам України доводиться переводити стрілки своїх годинників на зимовий/літній час. А щоб легше було пережити перші дні після цього заходу, необхідно більше гуляти на свіжому повітрі, уникати активних фізичних навантажень і стресових ситуацій.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Лікарі також рекомендують пити досить чистої води і правильно харчуватися. Людям, що страждають хронічними недугами, вирушаючи на виборчі дільниці у неділю, 25 жовтня 2020 р, слід прихопити з собою не тільки засоби індивідуального захисту, а й всі необхідні медикаменти.

Нагадаємо, раніше Юлія Тимошенко прокоментувала зростання захворюваності в Україні, назвавши це сезонним осінньо-зимовим загостренням.