За маски на підборіддях будуть жорстко карати всіх: в Кабміні озвучили суму штрафу

У Кабміні вирішили змусити українців носити маски як годиться, щільно закриваючи ними рот і ніс. Порушники заплатять штраф. Що пропонує уряд України, щоб привчити громадян країни відповідально виконувати правила карантину?

За маски на підборіддях будуть жорстко карати всіх: в Кабміні озвучили суму штрафу - today.ua

Багато громадян України носять захисні маски лише формально, стягуючи їх на підборіддя. При цьому ніс і рот залишаються відкритими. В такому випадку коронавірусна інфекція поширюється без перешкод.

У Кабінеті міністрів вирішили змусити українців закривати медичною маскою все обличчя ударом по їх кишенях. В українському уряді розробили відразу два законопроекти, в яких прописали систему покарань для пересічних громадян і для власників підприємств в разі, якщо будуть виявлені прецеденти неправильного носіння захисних масок.

Так, якщо людина надумає в громадському транспорті або в магазині стягнути маску, відкривши тим самим ніс, то його покарають штрафом в розмірі 170 грн. За повторне порушення правил носіння масок під час карантину штраф зросте до 255 гривень.За маски на підборіддях будуть жорстко карати всіх: в Кабміні озвучили суму штрафу «Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі - по суті йде навіть трохи зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину», - прокоментував законопроект міністр юстиції Денис малюська. З початку карантину в Україні було встановлено покарання за відмову від носіння засобів індивідуального захисту в розмірі 17 000 гривень.

Однак поліцейські частіше роблять людям зауваження, а штрафи виписують лише найзапеклішим порушників. Тепер же в уряді хочуть знизити штрафи до рівня посильних, але дати при цьому вказівка правоохоронцям штрафувати всіх до єдиного порушників. І бюджет поповнять, і маски носити примусять себе довго ...

Нагадаємо, Кабмін продовжив дію карантинних заходів в Україні до кінця 2020 року.