“Членкині“ більше не буде: суд скасував фемінітіви і новий український правопис

Автор: Марченко Любов

Окружний адмінсуд Києва скасував новий український правопис, а також фемінітіви, які були прийняті урядом Володимира Гройсмана. Нові правила української мови, що викликали в суспільстві чимало подиву і нарікань, так і не прижившись, відходять у минуле.

“Членкині“ більше не буде: суд скасував фемінітіви і новий український правопис - today.ua

Тільки-но з'явившись на світ "з благословення" тодішнього уряду, нові мовні норми викликали чималий резонанс, і деякий час залишалися топовою темою в суспільстві. Втім, незабаром з'явилися інші, більш нагальні, теми для обговорення, і новий український правопис відійшов на другий план. При цьому ніхто або майже ніхто не поспішав втілювати нові норми в життя.

Разом із тим, ще в 2019 році знайшлися люди, які оскаржили нові мовні норми у судовому порядку. На їхню думку, Кабмін перевищив свої повноваження, приймаючи нові правила українського правопису. Він не мав права на такі рішення, каже адвокат Ростислав Кравець, який став одним із тих, хто оскаржив нові правила у суді.

"Я подав позов через порушення процедури прийняття нового правопису. Мін'юст погоджувався, що Кабмін не мав права приймати це рішення. Не було попереднього обговорення з громадськістю, проект правопису не був опублікований в газеті, не пройшов усі процедури. Я вважаю, що таке перекручування української мови неприпустимо і негативно впливає на розвиток мови ", - пояснив Ростислав Кравець.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Viber в Україні стане платним: користувачам будуть доступні нові функції

Українців попередили про підвищення цін на продукти: що подорожчає насамперед

“Членкині“ більше не буде: суд скасував фемінітіви і новий український правопис Крім того, навіть опісля виходу постанови уряду, в правопис все ще вносилися нові правила і норми. Тобто, з мовою вправлялися всі, кому не ліньки, видаючи свої правила за норми української мови.

Таким чином, учора, 28 січня, Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення про скасування постанови про новий правопис. Якщо Кабмін не оскаржить його протягом 30 днів, то новий український правопис, а разом з ним і всі фемінітіви, відійдуть у минуле.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Не буде "членкині", "послині", "етеру", "дитирамбів" і багатьох інших мовних атавізмів.

Нагадаємо, в 2020 році дітище нинішнього президента Володимира Зеленського, студія "Квартал 95", стало поступово переходити на українську мову. Так, програма "ЧистоNews" стала виходити українською мовою.