Яблука вкрай необхідні для нашого травлення і їх регулярне вживання сприяє зростанню корисних бактерій, що проживають в кишечнику. Вчені з'ясували, що щоденне споживання яблук сприяє виробленню жирних кислот, ідеальних для забезпечення кислотно-лужного балансу в кишечнику. Саме тому так важливо включати цей фрукт в свій раціон.
Однак, чи всім можна їсти яблука в необмеженій кількості щодня? І чи так безпечні яблучні дієти? Не варто забувати, що до складу яблук входить груба клітковина, яка може викликати загострення колітів і спровокувати порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Тим, у кого гастрит або виразка дванадцятипалої кишки, яблука протипоказані. З проблемами з підшлунковою яблука також їсти не рекомендується.
Вживати яблука на ніч не рекомендується, так як вони сприяють газоутворення. У післяопераційний період яблука також краще не їсти. Якщо у вас діабет, не можна їсти солодкі червоні яблука, краще обирати зелені.
Унікальною властивістю яблук є вміст антиоксидантів. Яблука займають лідируючі позиції серед інших фруктів за змістом цих речовин. Їх потрібно їсти зі шкіркою, так як саме в шкірці міститься велика кількість корисних речовин. У насінні яблук міститься багато йоду, тому 5-6 з'їдених зерняток підуть вам тільки на користь.
Яблука дуже корисні гіпертонікам, так як сприяють зниженню кров'яного тиску в організмі. У цьому фрукті містяться органічні кислоти, які зміцнюють стінки судин, а також кислота, яка розчиняє щавлеву кислоту і солі калію.
Раніше медики назвали продукти харчування, які руйнують щитовидку.