Today.ua

Дефолт в Україні: соратники президента вважають, що нашій країні вдасться проскочити 2021 рік без катаклізму

Дефолт в Україні у 2021 році цілком можливий, однак нашій країні вдасться його уникнути. Але при цьому може бути дуже важко. Своїми міркуваннями з приводу економічних перспектив України поділився глава податкового комітету Верховної Ради, нардеп-слуга Данило Гетманцев.

"Якщо говорити великими категоріями, то дефолту не буде. Я переконаний, що наступний рік ми пройдемо", - заявив нардеп.

При цьому, звичайно, дуже багато залежатиме від того, як поведеться стосовно до  України Міжнародний валютний фонд. Зараз все залежить від майстерності наших переговорників, які ведуть торги з МВФ, і від того, наскільки готові функціонери МВФ йти назустріч нашій країні.

"Я б не розглядав такі сценарії, а покладався на команду наших переговорників, міністр фінансів займається цими питаннями, і чекав би позитивних сигналів - приїзд місії або другий транш за програмою stand by", - говорить Гетманцев.

При цьому Гетманцев відзначив, що майже всі вимоги МВФ обгрунтовані і, навіть більше, вони не йдуть врозріз із інтересами нашої країни. Адже подолання корупції, налагодження ефективного судочинства, зменшення навантаження на бюджет - усе це входить у ті цілі, які наша країна поставила перед собою. Тому нам потрібно лише системно все це втілювати - так, щоб і наші інтереси не були порушені, і МВФ був задоволений.

"Ми готові виконувати ці вимоги і багато чого ще, щоб вибудувати цивілізовану економіку, а це збігається з позицією МВФ", - говорить Гетманцев.

Україні і раніше насилу вдавалося домовлятися з МВФ. А тепер ситуація сильно ускладнилася через скандальні рішення Конституційного суду, які по суті знищили всі небагаті завоювання антикорупційної реформи.

Нагадаємо, з подачі 47 народних депутатів КСУ визнав неконституційною норму закону про кримінальну відповідальність держслужбовців за недостовірні дані в електронній декларації. Крім того, КСУ також зобов'язав НАЗК закрити загальний доступ до електронних декларацій чиновників.

У зв'язку з цим президент Володимир Зеленський 2 листопада оголосив, що місія МВФ відмовилася їхати в Україну через таке рішення КСУ.

А вчора стало відомо, що глава Нацбанку Кирило Шевченко полетів у Вашингтон, де буде пробувати домовитися з міжнародними донорами. Очевидно, українська влада нині готова задіяти всі офіційні та неофіційні переговорні канали для того, щоби прийти до спільного знаменника у питаннях фінансової допомоги нашій країні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ