День незалежності України 24 серпня: історія і традиції свята

Автор: Лобанова Єлизавета

У понеділок, 24 серпня, у всіх українців буде додатковий вихідний день на честь святкування 29-ї річниці Дня незалежності. Коли і за яких умов постала незалежна Україна, хто стояв біля її витоків, і яких традицій дотримуються українці в цей день, дізнайтеся в нашому матеріалі.

День незалежності України 24 серпня: історія і традиції свята - today.ua

Історична довідка

16 липня 1990 року, трохи більше ніж через місяць після прийняття Декларації про незалежність Української РСР, під тиском громадськості Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. У цей же день український парламент прийняв постанову про день проголошення незалежності України, який вирішили відзначати 16 липня.

17 березня 1991 року було проведено Всесоюзний референдум про збереження СРСР, який став першим кроком до проголошення незалежності. 18 червня 1991 року День Незалежності України 16 липня з'явився в переліку святкових днів в результаті відповідних змін у Кодексі законів про працю УРСР.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

У серпні стався переворот з метою позбавити влади Михайла Горбачова, щоб зберегти СРСР в колишньому вигляді. Однак, спроба видалася невдалою, і 24 серпня 1991 року на позачерговому засіданні Верховної Ради було ухвалено Акт проголошення незалежності України, з тих пір цей день прийнято вважати датою появи незалежної держави Україна. 20 лютого 1992 Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня - цей день є Днем Незалежності до сих пір. День незалежності України 24 серпня: історія і традиції свята

Як святкується День незалежності України?

Традиційно 24 серпня президент країни виступає з урочистою промовою на Софіївській площі і вручає нагороди захисникам України. Також президент та інші представники верхівки української влади часто приймають участь в молитві за Україну в "Софії Київській".

Раніше на День незалежності проводилися військові паради - в 1994, 1998, 1999, 2001, 2003, 2004, 2008, 2009, 2014 року, 2015-го, 2016 2017 і 2018 роках.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На День незалежності в столиці та інших великих містах зазвичай проходять масштабні концерти та інші заходи, а ввечері свято відзначають салютом. Втім, в 2020 році проведення масових заходів буде обмежено заходами безпеки у зв'язку з пандемією коронавіруса. У столиці 24 серпня відбудеться панахида в пам'ять про загиблих захисників України за участю їхніх родичів. Також в цей день в Києві пройде Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage-2020 року, концерт класичної музики Classic Picnic в парку Шевченка, "Забіг у вишиванках", а ввечері жителі і гості столиці зможуть подивитися фільм під відкритим небом в столичному парку Шевченка.

Раніше повідомлялося, хто з українців отримає 500 гривень матеріальної допомоги до Дня Незалежності.

Головне