Для школярів, які не чекають початку навчального року, у Міносвіти є дві новини: хороша і не дуже

Міносвіти детально розповіло про те, як функціонуватимуть школи з 1 вересня. Для батьків, які приходять в жах від слова "дистанційка", є хороша новина: поголовна більшість українських шкіл вчитимуться як зазвичай - стаціонарно. Виняток буде зроблено лише для навчальних закладів, розташованих у "червоних" зонах. Таких небагато, але вони є. У розпорядженні Міносвіти вже є список населених пунктів, в яких 1 вересня школи точно не відкриються.

Для школярів, які не чекають початку навчального року, у Міносвіти є дві новини: хороша і не дуже - today.ua

Йдеться про такі геолокації:

  • в Івано-Франківській області - місто Коломия та Городенківський, Косівський і Тисменицький райони;
  • у Львівській області - місто Самбір;
  • в Одеській області - місто Біляївка;
  • в Рівненській області - міста Острог і Дубно, а також Костопільський, Радивилівський і Рівненський райони;
  • в Чернівецькій області - місто Чернівці, а також Заставнівський і Кіцманський райони.

усі ці "червоні" зони були визначені 20 серпня. Можливо, в кінці поточного тижня їх список поповниться і іншими населеними пунктами. Однак залишаться і ті, що є, бо "червоний" список можна переглядати лише раз на півмісяця.

В інших населених пунктах всі йдуть до школи, як зазвичай

І це - не дуже хороша новина для двієчників, але хороша для тих, хто любить вчитися, а також для переважної більшості батьків. Вони можуть із полегкістю зітхнути і зайнятися своїми справами замість того, щоб вечорами вчити разом зі своїми спадкоємцями, чим відрізняються скалярні величини від векторних, або розв'язувати, що вийде від схрещування гомозиготних кроликів.

Для школярів, які не чекають початку навчального року, у Міносвіти є дві новини: хороша і не дуже Разом з тим, навчальний процес в школах буде відрізнятися від того, до якого звикли діти та їхні батьки. Керівникам навчальних закладів вже розіслані рекомендації МОЗ, як краще облаштувати навчальний процес.

Із обов'язкових вимог - наявність маски або респіратора при вході в школу, щоранкове опитування учнів про їхнє самопочуття, тимчасова відмова від кабінетної системи занять.

Так, мало не забули про бонус для шкільних двієчників, хуліганів і завсідників останніх парт. Батьків до школи не викликатимуть! Взагалі, на час епідемії батькам у школах робити нічого: привели своє чадо до школи і йдіть додому. Правда при цьому у педагогів залишаються для спілкування з батьками інші засоби комунікації: телефон, Інтернет та інші блага цивілізації, придумані колишніми шкільними відмінниками. Але ж погодьтеся: телефонна розмова з батьками - це зовсім не те, що очна ставка в кабінеті у директора (хто там бував, той знає).

Ну, а якщо відкинути лірику, то з усім цим спектром рекомендацій можна ознайомитися за цим посиланням і ще ось цим ... Терпіння вам, у вивченні цього списку шкільних заборон і вольностей.

Нагадаємо, Міносвіти також розповіло, як починатиметься навчальний рік у вищій школі. Кожен вуз сам для себе вирішуватиме, як йому краще навчати студентів.

ДЖЕРЕЛОnv.ua