Доктор Комаровський вважає, що дистанційне навчання виховує роботів

Автор: Марченко Любов

Доктор Комаровський назвав головні мінуси дистанційного навчання. Таке навчання може мати несприятливі наслідки як з медичної точки зору, так і з соціальної. Євген Комаровський поділився своїми міркуваннями в ефірі грузинського телеканалу "Іліон-ТВ".

Доктор Комаровський вважає, що дистанційне навчання виховує роботів - today.ua

Доктор вважає дистанційне навчання неповноцінним. І справа не тільки в якості засвоєння навчального матеріалу. Його-то якраз можна домогтися і при дистанційному навчанні, якщо, звичайно, постаратися і дітям, і батькам. Але звичайна, "нормальна", школа ще й формує у дитини соціальні навички. Вона вчиться жити в колективі, в суспільстві. А при дистанційному навчанні ця сторона виховання зведена до мінімуму.

"Ризики в тому, що діти сидять вдома, не спілкуються одне з одним, не формують соціальні навички", - говорить доктор Комаровський.

Крім того, дітям властиво звіряти свою поведінку з реакцією дорослого. Вони роблять якийсь вчинок або про щось розповідають, при цьому спостерігаючи за дорослим, за його поглядом, мімікою, іншими реакціями. Так діти можуть зрозуміти, правильно вони чинять чи ні. При спілкуванні через монітор такого обопільного обміну реакціями немає, все вихолощене.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

"Коли вони спілкуються через соціальні мережі, месенджери, Тб, не вловлюються очі, міміка, інтонація, як при живому спілкуванні, коли одночасно можуть брати активну участь, перебиваючи одне одного, - каже Комаровський і в серцях додає: - Це не спілкування гідне людини, це спілкування роботів ".

Однак у дистанційному навчанні закладена не тільки соціальна міна, це ще й міна уповільненої дії, закладена під здоров'я самої дитини, вважає лікар. Причому гіподинамія та ожиріння - також ще не найстрашніші наслідки. Набагато страшніше повна дезінфекція домашнього середовища, в якому перебуває дитина. Багато батьків вважають, що вони рятують дитину від можливої інфекції. Однак насправді вони вбивають її імунітет. Організм дитини, яка дні і місяці проводить у стерильному приміщенні, не навчений боротися з бактеріями, і згодом її імунітет може спасувати перед легкої бактеріальною інфекцією.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Та, на жаль, і в Україні, і в Грузії, та й у багатьох інших країнах, політика перемагає медицину. Влада відправляє всіх і вся на карантин, демонструючи турботу про людей, при цьому створюючи цим людям великі медичні проблеми в майбутньому. Загалом, коли йде боротьба за електорат, до аргументів медиків прислухаються в останню чергу, вважає Комаровський.

Нагадаємо, перед початком сезону респіраторних захворювань доктор Комаровський казав, що завадило б усім зробити щеплення від грипу. Від коронавірусу це щеплення, звісно, не врятує, однак може допомогти вистояти організму в тому випадку, якщо ковід і грип накинуться на нього одночасно. А таке зовсім не виключено.

Головне