Доктор Комаровський вважає, що дистанційне навчання виховує роботів

Доктор Комаровський назвав головні мінуси дистанційного навчання. Таке навчання може мати несприятливі наслідки як з медичної точки зору, так і з соціальної. Євген Комаровський поділився своїми міркуваннями в ефірі грузинського телеканалу "Іліон-ТВ".

Доктор Комаровський вважає, що дистанційне навчання виховує роботів - today.ua

Доктор вважає дистанційне навчання неповноцінним. І справа не тільки в якості засвоєння навчального матеріалу. Його-то якраз можна домогтися і при дистанційному навчанні, якщо, звичайно, постаратися і дітям, і батькам. Але звичайна, "нормальна", школа ще й формує у дитини соціальні навички. Вона вчиться жити в колективі, в суспільстві. А при дистанційному навчанні ця сторона виховання зведена до мінімуму.

"Ризики в тому, що діти сидять вдома, не спілкуються одне з одним, не формують соціальні навички", - говорить доктор Комаровський.

Крім того, дітям властиво звіряти свою поведінку з реакцією дорослого. Вони роблять якийсь вчинок або про щось розповідають, при цьому спостерігаючи за дорослим, за його поглядом, мімікою, іншими реакціями. Так діти можуть зрозуміти, правильно вони чинять чи ні. При спілкуванні через монітор такого обопільного обміну реакціями немає, все вихолощене.

"Коли вони спілкуються через соціальні мережі, месенджери, Тб, не вловлюються очі, міміка, інтонація, як при живому спілкуванні, коли одночасно можуть брати активну участь, перебиваючи одне одного, - каже Комаровський і в серцях додає: - Це не спілкування гідне людини, це спілкування роботів ".

Однак у дистанційному навчанні закладена не тільки соціальна міна, це ще й міна уповільненої дії, закладена під здоров'я самої дитини, вважає лікар. Причому гіподинамія та ожиріння - також ще не найстрашніші наслідки. Набагато страшніше повна дезінфекція домашнього середовища, в якому перебуває дитина. Багато батьків вважають, що вони рятують дитину від можливої інфекції. Однак насправді вони вбивають її імунітет. Організм дитини, яка дні і місяці проводить у стерильному приміщенні, не навчений боротися з бактеріями, і згодом її імунітет може спасувати перед легкої бактеріальною інфекцією.

Та, на жаль, і в Україні, і в Грузії, та й у багатьох інших країнах, політика перемагає медицину. Влада відправляє всіх і вся на карантин, демонструючи турботу про людей, при цьому створюючи цим людям великі медичні проблеми в майбутньому. Загалом, коли йде боротьба за електорат, до аргументів медиків прислухаються в останню чергу, вважає Комаровський.

Нагадаємо, перед початком сезону респіраторних захворювань доктор Комаровський казав, що завадило б усім зробити щеплення від грипу. Від коронавірусу це щеплення, звісно, не врятує, однак може допомогти вистояти організму в тому випадку, якщо ковід і грип накинуться на нього одночасно. А таке зовсім не виключено.

ПриватБанк відмовляється закривати картки клієнтів: українці масово скаржаться на обслуговування
ПриватБанк не виконує заявки клієнтів, які вони подають через мобільний додаток Приват24, через що українці залишаються вкрай незадоволеними обслугову...
Надю Дорофєєву розкритикували за плагіат пісні на “Танцях з зірками“
Українська співачка Надя Дорофєєва, яка 21 листопада випустила свій перший сольний кліп, вперше вийшла на сцену до глядачів, заспівавши нову пісню. Ко...
Літні українці можуть залишитися без пенсії: які ще нововведення чекають пенсіонерів з 1 січня
Деякі літні українці ризикують вже з наступного року залишитися без пенсії і взагалі без будь-яких засобів до існування. Йдеться про одержувачів так з...
Дружина Григорія Решетника показала, як виглядає після третіх пологів
Ведучий шоу “Холостяк“ Григорій Решетник та його дружина Христина 28 листопада стали багатодітними батьками. Дружина подарувала телеведучому третього ...
Наталя Могилевська в індіанському пір'ї станцювала з Потапом різдвяний танець
Українська співачка Наталя Могилевська не тільки кардинально змінила імідж і стиль одягу, але й приміряла на собі комедійний образ, взявши участь в че...