Дострокові канікули у школярів почалися не всюди: які міста залишили дітей в школі

Від сьогодні, 15 жовтня, на більшій частині території України у школярів почалися дострокові канікули. Однак не всі міста виконали рекомендацію МОЗ і Міносвіти, вирішивши залишити дітей в школах. Місцева влада стверджує, що в них немає необхідності відправляти дітей на канікули. У дев'яти обласних центрах і в Києві влада вирішила залишити все як є і відправити дітей на канікули пізніше, повідомляє видання obozrevatel.

Дострокові канікули у школярів почалися не всюди: які міста залишили дітей в школі - today.ua

Наприклад, для школярів Києва канікули почнуться тільки з 21 жовтня.

Дострокові канікули у школярів почалися не всюди: які міста залишили дітей в школі

Харків

У Харкові розсудили, що рекомендації - це не розпорядження, а тому вони в місті самі вирішуватимуть, чи потрібно їм зсувати строки канікул. Тому влада вирішила відпустити дітей на канікули, як це було заплановано раніше.

Чернівці

Василь Продан, який виконує обов'язки мера Чернівців, вирішив, що місто не відправлятиме дітей на канікули, бо в них у місті немає спалаху коронавірусу.

Житомир

Житомирський градоначальник Сергій Сухомлин заявив, що вони також відправлять дітей на канікули з 22 жовтня. Поки ж такої необхідності немає, спалах коронавірусу в місті очікують якраз після закінчення шкільних канікул.

Миколаїв

Міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич заявив, що, незважаючи на спалах коронавірусу в місті, він не може відправити всіх школярів на дострокові канікули.

"Одна справа старшокласники, які можуть самі про себе подбати. Інша справа - молодша школа. Що робити з цими дітьми працюючим батькам? У мене поки немає відповіді на це питання", - говорить мер.

Одеса

В Одесі з понеділка, 19 жовтня, відправлять дітей на дистанційне навчання, яке триватиме тиждень. Потім, з 26 по 30 жовтня, будуть канікули. А з 2 листопада в міських школах мають намір продовжити навчання.

"Є вимоги до навчальних програм. Якщо збільшити канікули - це подовжить і навчальний рік. Це незручно", - заявила позицію міської влади директор міського департаменту освіти Олена Буйневич.

Дніпро

Влада Дніпра не стали офіційно коментувати свою незгоду з розпорядженням міністерства. Однак у місті вирішили продовжити навчання за звичайним графіком.

Дострокові канікули у школярів почалися не всюди: які міста залишили дітей в школі

Львів

У Львові обіцяють відпустити дітей на канікули трохи згодом, 19 жовтня. Діти відпочиватимуть по 30 число включно.

"Міносвіти рекомендувало розпочати канікули з 15 жовтня, але це лише рекомендація. Ми вирішили, що доцільно буде розпочати канікули з 19 жовтня", - заявила ведуча спеціалістка обласного департаменту освіти Львівської ОДА Леся Босак.

Кривий Ріг

Так само, як і у Львові, підуть на канікули діти і в Кривому Розі. У них також канікули стартують з 19 жовтня і триватимуть до 30 жовтня, повідомила директор міського департаменту освіти і науки Тетяна Кріпак.

Івано-Франківськ

Мер Івано-Франківська Руслан Марцинків заявив, що ситуація із захворюваністю в місті не катастрофічна. На сьогодні з 1900 шкільних класів на самоізоляції перебувають лише 17. Це невеликий відсоток учнів. Тому вони вирішили на канікули дітей достроково не відправляти, але триматимуть руку на пульсі і, в разі необхідності, оперативно реагуватимуть на ситуацію.

Нагадаємо, вакцина від коронавірусу, яка рано чи пізно з'явиться в Україні, не всім виявиться по кишені. Одне щеплення для сім'ї з чотирьох осіб обійдеться в суму понад 4 тисяч гривень.

Ціна на газ у новому “холодному“ сезоні: на що можуть розраховувати українці
У новому опалювальному сезоні ціна на газ для підприємств теплопостачання ще буде “божеською“, а для всіх інших - “безбожною“. Справа в тому, що в ...
У 2021 році в Україні п'ять разів перерахують пенсії і знову підвищать пенсійний вік
В 2021-му році українських пенсіонерів чекає аж п'ять приємних «сюрпризів». Кабмін запланував цілу низку перерахунків, в ході яких виплати будуть знач...
За шість років вартість борщового набору в Україні зросла в 2,5 рази, але приготувати борщ усе ще можна
Борщовий набір - один ыз основних інгредієнтів споживчого кошика українців, за останні роки відчутно зріс в ціні. Так, в порівнянні з 2014 роком його ...
У листопаді українську економіку чекають нові потрясіння і новий курс долара - аналітики
Згідно з прогнозами українських фінансових аналітиків, вже в останні дні жовтня в Україні буде подолано черговий психологічний рубіж. Долар підніметьс...
Які товари Україна експортує в США
Згідно з даними AMS митної служби США, за підсумками 8 місяців 2020 року контейнерний експорт України в США - 540 мільйонів доларів. Американці експор...