Епіфаній заговорив про перенесення дати православного Різдва: він - не проти

Автор: Марченко Любов

Православна церква України готова святкувати Різдво 25 грудня, однак справа не тільки в тому, як налаштовані священики. У цьому питанні головне - воля віруючих, заявив в інтерв'ю виданню «Радіо Свобода» предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Епіфаній заговорив про перенесення дати православного Різдва: він - не проти - today.ua

Раніше Епіфаній заявляв, що ПЦУ, яку він очолив, готова до реформування церковного календаря і, відповідно, до перегляду дати святкування Різдва на один день із християнами західного обряду. Однак він спочатку робив ремарку, що в такому важливому рішенні церква буде покладатися на волю більшості прихожан.

Поки ж соціологічні дослідження показують, що більшість православних вірян ще не готова до перенесення дати Різдва. Отже, церкві не варто зараз про це говорити, щоби штучно не розпалювати обстановку, вважає митрополит.

"Ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки стверджуємось, як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно станеться ще один певний розкол", - говорить предстоятель ПЦУ.

Популярні зараз

Названо українські міста, які планує захопити Путін

Росіяни не відмовилися від своїх планів щодо виходу на українське узбережжя, - ВМС

Нові правила вручення повісток: кого з чоловіків першочергово викличуть до ТЦК

Українців зобов'язали сплатити податки на квартири та будинки: у ДПС назвали суми

Епіфаній заговорив про перенесення дати православного Різдва: він - не проти Тому перенесення дати святкування Різдва - процес еволюційний, до якого мають "дозріти" православні християни, переконаний глава ПЦУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Коли церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде прийнято відповідне рішення", - підсумував митрополит Епіфаній.

Нагадаємо, ПЦУ розвінчала поширений міф про святкування Маковея. Багато хто вважає, що свою назву свято взяло від вшанування православних святих Маккавєєвих. Але, як з'ясувалося, воно таки походить від маку, який якраз дозріває до того часу.