Громадян України змусять поміняти паспорти на пластикові: хто зможе дожити з “папірцем“ до похилого віку

Всіх, або майже всіх, громадян України очікує заміна паперових паспортів на пластикові ID-карти. Уникнути цього процесу вдасться небагатьом. Сайт segodnya докладно з'ясував навіщо, кому і в яких випадках обов'язково доведеться поміняти свою паперову книжечку на пластикову картку.

Громадян України змусять поміняти паспорти на пластикові: хто зможе дожити з “папірцем“ до похилого віку - today.ua

На сьогодні в Раді лежить законопроект, за яким паперові паспорти підлягають вилученню і заміні їх на пластикові. Однак поки цей закон не прийнятий, а тому тим, кому виповнилося 25 або 45 років, по-старому вклеюють нові фото в паперові паспорти.

Але 14-річним громадянам України паперових паспортів вже не дають. Та й при заміні загублених або зіпсованих документів теж видають вже паспорти нового зразка.

Ухвалення нового закону - питання часу, і абсолютно зрозуміло, що незабаром паперові паспорти стануть екзотикою, їх замінять ID-картами. У пояснювальній записці до цього законопроекту пишуть, що така заміна - не примха уряду, а крок до уніфікації обліку паспортних даних всіх громадян. Адже в пластиковій картці міститься безконтактний мікрочіп, на якому занесені всі ваші персональні і біометричні дані, включаючи місце реєстрації та сімейний стан.

Які паспорти підлягатимуть обов'язковій заміні

Ми вже сказали про те, що 14-річні громадяни, які вперше отримують паспорт, вже отримують його у вигляді карти. Всі решта поки користуються паперовими. Хіба що хтось сам захотів замінити собі документ на більш сучасний.

Громадян України змусять поміняти паспорти на пластикові: хто зможе дожити з “папірцем“ до похилого віку Коли закон приймуть, обов'язково підлягатимуть заміні паспорти, в які за віком потрібно вклеїти нове фото, тобто 25 і 45-річних громадян.

Крім того, обов'язкову заміну паспорта здійснюватимуть в разі втрати або псування паперового попередника.

Виняток становлять лише українці, яким на час прийняття закону вже виповниться 45 років, і які встигли до цієї дати вклеїти в паспорт нове фото. Тоді їх ніхто не примушуватиме замінювати паспорти. Вони можуть вдатися до заміни паспорта лише за власним бажанням. Ну, або в разі, якщо законодавці згодом придумають ще який-небудь новий закон, що вимагає заміни всіх паспортів.

Скільки потрібно заплатити за новий паспорт

І ще один момент: заміна паспорта - процедура не безкоштовна. Без грошей видають тільки перші в житті документи - 14-річним громадянам. Всі інші повинні розщедритися за новий документ. Вартість карти зараз коливається від 345 до 471 гривні - в залежності від терміну виготовлення.

Нагадаємо, в міграційній службі Харківської області нещодавно отримувала закордонний паспорт 102-річна громадянка України. Вона зібралася до дітей в Санкт-Петербург. При цьому жінка сама прийшла за паспортом до Міграційної служби, жартувала, поки їй видавали паспорт і напам'ять цитувала Шевченка.

ДЖЕРЕЛОsegodnya
Українцям збільшили штрафи за помилковий виклик “швидкої“, поліції і аварійних служб
За завідомо хибний виклик “швидкої допомоги“, а також поліції або аварійних служб українці заплатять зі своїх кишень штраф від 50 до 200 неоподатковув...
Всім одержувачам субсидії доведеться заново оформляти виплати: перевіряють усе до останньої копійки
Уряд хоче змусити українців оформляти всі субсидії заново. Влада сподівається, що таким чином відсіється велика частина одержувачів допомоги, і в бюдж...
Ектор з “МастерШеф“ показав свій затишний будинок в передмісті Києва
Ектор Хіменес-Браво довго не наважувався проміняти життя в самому центрі столиці на передмістя. Однак він придбав будинок в котеджному містечку Ірпеня...
Як відключити прослушку на смартфонах Android
Ні в кого не виникає сумнівів, що нас прослуховують через смартфони. Достатньо сказати у розмові з подругою назву бренду косметики, як через деякий ча...
Єлизавета II може відректися від престолу після смерті чоловіка
Єлизавета II провела в останній путь свого коханого чоловіка, який був поруч з нею протягом 73 років. Королівський біограф Сара Річардсон впевнена, що...