Погода в 2021 році обіцяє українцям не дати нудьгувати і розслаблятися. В основному цей рік, як і попередній, 2020, обіцяє бути аномально теплим. Проте будуть і морози, причому ближче до весни. До того ж, літня пора обіцяє наситити стрічки новин повідомленнями про природні катаклізми, які почастішали на планеті через кліматичні зрушення.
Зима буде теплою, з нетривалими періодами сильних холодів
У січні, який почався із "весняної" погоди, синоптики пообіцяли морози після Різдва. Вони можуть тривати до Водохреща, 19 січня. Причому для українців, які вже звикли до теплих і м'яким зим, 10-12 градусів морозу можуть виявитися серйозним випробуванням. Середньомісячна температура січня очікується близько -4...0 градусів.
У першій половині лютого, кажуть синоптики, буде трохи морозно і навіть місцями сніжно. Однак із другої половини місяця почнеться затяжна зимова відлига, яка могла би плавно перейти у весняну. Однак не так сталося, як гадалося: початок календарної весни обіцяють холодним.
Загалом же, каже заввідділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, зима буде достатньо вологою і теплою. Циклони з Атлантики принесуть нам рясні опади (в основному, у вигляді дощу). Але при цьому морозні періоди все ж будуть траплятися.
У свою чергу, директор Гідрометцентру Микола Кульбіда також підтвердив прогноз своєї колеги.
"Зимовий сезон буде характеризуватися різкими змінами погодних умов, підвищеним температурним режимом проти норми, причому значно підвищеним, десь на 2-4 градуси. Похолодання будуть, але короткочасні, можуть бути і доволі жорсткі", - сказав Кульбіда.
Весна почнеться зимовим холодом, а в травні вже буде як влітку
Перша половина березня буде мало схожою на весну. Хіба що сонце на той час вже стане вище над горизонтом. Однак погода буде морозною і сніжною. Трохи потеплішає лише до середини місяця, але і це ще не можна буде вважати повною перемогою весни. Прохолодним, із перепадами температур, буде і весь квітень. Тепло встановиться лише на початку травня. Буде тепло і волого - початок місяця вдасться рясним на дощі. До середини травня встановиться суха і тепла погода з літніми показниками температури. А ось до кінця місяця може знову задощити і похолодати.
Літо виявиться багатим на природні катаклізми
Передбачається, що великий вплив на погоду в Європі, в тому числі і в Україні, матиме Ла-Нінья - явище при якому знижується температура поверхневих вод на сході тропічної зони Тихого океану. При цьому температура води падає значно нижче кліматичної норми. Це призводить до утворення потужних циклонів над Тихими океаном і Атлантикою. Такі циклони приносять на материк не лише рясні опади, але й супроводжуються шквальними вітрами, градом та іншими "принадами".
При цьому в Україні цей ефект може бути посилений тим, що над територією нашої країни потужні південно-західні циклони можуть стикатися з потужними північно-східними антициклонами. Це зіткнення буде супроводжуватись шквалами і різкою зміною погоди, - припускає Віра Балабух. Червень і липень очікуються доволі дощовими, з різкими коливаннями температур. Зате серпень має бути посушливим і найтеплішим місяцем літа.
Осінь може нас порадувати затяжним "бабиним літом"
Осінь може виявитися дуже теплою і сухою, обіцяє народний синоптик Леонід Горбань. Причому і вересень, і жовтень можуть стати затяжним "бабиним літом" - з нетривалими відходами на більш низькі температури.
По-справжньому осіння погода обрушиться на українців лише в листопаді. Підуть суцільні дощі, а ночами будуть навідуватись і заморозки. Така волога і холодна погода плавно перейде з осені в грудень.
Загалом 2021 рік буде теплим
Синоптики вважають, що в цілому 2021 рік буде не менш теплим, ніж його попередник. А 2020 виявився найтеплішим за всю історію метеоспостережень. Середньорічна температура на земній кулі вже піднялася на два градуси. Однак радіти цьому не варто, тому що такий температурний зсув загрожує дуже великими кліматичними зрушеннями, які вже почалися. Україна вже відчула це у повній мірі.
Так, у 2020 на заході нашої країни лютували повені. У той же час, на сході за половину літа місцями не випало жодного дощу. Загалом, думку про те, що "у природи немає поганої погоди", схоже, настав час переглянути.
Нагадаємо, за даними екологів Україна стрімко перетворюється на степ. Температура підвищується, і незабаром можна буде взагалі забути про сніг взимку.