Карантин вихідного дня можуть продовжити: у Кабміні назвали умову

Карантин вихідного дня попередньо введений в Україні до 30 листопада, але в Кабміні вже розглядають сценарій його подальшого продовження. Все залежить від рівня захворюваності, але раніше ніж через 2-3 тижні не буде зрозуміло, наскільки ефективними є карантинні заходи.

Карантин вихідного дня можуть продовжити: у Кабміні назвали умову  - today.ua

Деякі народні депутати зареєстрували проект постанови про скасування рішення Кабміну про введення в країні "карантину вихідного дня", так як вважають його неефективним. Але за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, якщо скасувати карантин вихідного дня та інші протиепідемічні заходи, в Україні щодня буде реєструватися до 30 000 хворих на добу.

Не виключено, що з сьогоднішньою статистикою захворюваності по 10 000- 11 000 тисяч осіб на добу, карантин вихідного дня може тривати і до нового року.

Також продовження карантину залежить від того, наскільки люди будуть дотримуватися карантинних заходів. Так як цієї неділі, 15 листопада, в Україні проходив другий тур місцевих виборів, мери ряду міст виступили проти карантинних обмежень. У Львові, Мукачеві, Харкові, Дніпрі, Тернополі кафе, ресторани, фітнес-центри і кінотеатри в суботу і неділю не закривалися, а працювали в звичному режимі.

Нагадаємо, що 11 листопада Кабінет міністрів скасував адаптивний карантин і посилив загальнонаціональний карантин. З цього тижня масові заходи дозволено проводити за участю не більше 20 осіб, заповнюваність в театрах і кінотеатрах, громадському транспорті повинна бути не більше 50%. Також заборонено роботу дискотек, закладів харчування з організацією дозвілля, ресторанів і кафе після 22:00. Скасовано планові госпіталізації в лікарнях.

ДЖЕРЕЛОnv.ua