Кожні 17 секунд коронавірус вбиває жителя Європи: у ВООЗ розповіли, як зупинити пандемію

Коронавірус кожні 17 секунд вбиває одного жителя європейського континенту. Таку страшну статистику навів регіональний глава ВООЗ Ханс Клюге. Дані, оприлюднені Клюге, були опубліковані виданням theguardian.

Кожні 17 секунд коронавірус вбиває жителя Європи: у ВООЗ розповіли, як зупинити пандемію - today.ua

Він також повідомив, що в 53 країнах, які входять до Європейського регіону ВООЗ, з початку пандемії зафіксовано понад 15,7 мільйона хворих на коронавірус. Сюди увійшли 4 мільйони нових хворих, які виявлені з початку листопада. Ханс Клюге навів ще одну сумну цифру: від початку пандемії Європа втратила через коронавірус вже майже 355 тисяч осіб.

Причому за два останні тижні в більш ніж 80% країн показник захворюваності подолав умовний Рубікон - 100 осіб на 100 тисяч. При цьому майже в третині країн цей показник надзвичайно високий - понад 700 на 100 тисяч чоловік.

Кожні 17 секунд коронавірус вбиває жителя Європи: у ВООЗ розповіли, як зупинити пандемію

"В результаті ми бачимо все більше сигналів, пов'язаних із перевантаженістю систем охорони здоров'я", - каже регіональний глава ВООЗ.

Навіть у таких розвинених країнах, як Франція і Швейцарія, з високим рівнем медичного обслуговування, система охорони здоров'я близька до колапсу. Так, в Швейцарії палати інтенсивної терапії для коронавірусних хворих вже завантажені повністю, у Франції - на 95%.

Хоча в останній тиждень проявилася обнадійлива тенденція до зниження загальної чисельності нових хворих на COVID-19. На позаминулому тижні цей показник в Європі перевищував 2 мільйони, а минулого знизився до 1,8 мільйона. Цього вдалося досягти за рахунок посилення карантинних заходів в деяких країнах.

Однак у ВООЗ розуміють, що Європа і світ в цілому змушені балансувати між спокусою ввести повний локдаун і збереженням національних економік. Адже через тотальний локдаун багато людей втратять роботу, і багато дрібних підприємств збанкрутують. В економіці зараз вже немає того запасу міцності, що був навесні.

Крім того, весняний суворий карантин загострив такі явища, як проблеми з психічним здоров'ям людей, зловживання психічними стимуляторами і домашнє насильство.

Ханс Крюге також розповів, кого можна точно винести за дужки карантину - дітей дошкільного та шкільного віку. Досвід поширення хвороби показує, що в дитячому середовищі коронавірус майже не поширюється. Тому школи і дошкільні освітні установи закривати не варто.

"Діти не вважаються основними причинами передачі вірусу, і тому закриття шкіл не вважається ефективним заходом боротьби з COVID-19", - говорить Клюге.

Кожні 17 секунд коронавірус вбиває жителя Європи: у ВООЗ розповіли, як зупинити пандемію При цьому в інших вікових групах коронавірус циркулює активно. Однак у людства є один простий, але дуже ефективний спосіб боротьби з поширенням інфекції. Він давно відомий, але чомусь нерідко ним нехтують. Йдеться про носіння масок.

"У випадку, якщо маски регулярно стануть носити 95% людей, карантину взагалі не буде потрібно", - підсумував чиновник ВООЗ.

Нагадаємо, в Україні коронавірус вже забрав життя трьох мерів, які перемогли на виборах 25 жовтня. Йдеться про мерів Борисполя, Новгород-Сіверського та Конотопа. Всі три градоначальника ще не були людьми похилого віку і були сповнені планів на свою роботу на новій посаді.

Вілл Сміт в плавках показав свою найгіршу фізичну форму
Багато хто з нас за час карантину набрав зайві кілограми, і 52-річний Вілл Сміт не став винятком. За останні кілька днів зірка фільму “Хенкок“ став сп...
Річний тариф на газ не включає вартість розподілу: скільки насправді заплатять українці
Вартість газу в річних тарифах, на які всіх українських споживачів автоматично перевели з 1 травня 2021 р, не є повною. До ціни за кубометр газу необх...
Украинцам объяснили, как платить меньше за мобильную связь и интернет
Расходы на мобильную связь и интернет можно снизить. Многие украинцы пытаются экономить на многих “радостях жизни“, поскольку пандемия коронавируса...
ПриватБанк подарує кешбек за кожну покупку в інтернеті
Клієнти ПриватБанку, які активно користуються своєю платіжною карткою, здійснюють покупки в інтернеті, відправляють і отримують грошові перекази, можу...
Віра Брежнєва показала їх з Меладзе чарівну крихітку
Віра Брежнєва поділилася новою фотографією, показавши свою улюбленицю - собачку породи бішон фрізе на прізвисько Дейзі. Співачка зачарувала своїм одно...