Коронавірус кожні 17 секунд вбиває одного жителя європейського континенту. Таку страшну статистику навів регіональний глава ВООЗ Ханс Клюге. Дані, оприлюднені Клюге, були опубліковані виданням theguardian.
Він також повідомив, що в 53 країнах, які входять до Європейського регіону ВООЗ, з початку пандемії зафіксовано понад 15,7 мільйона хворих на коронавірус. Сюди увійшли 4 мільйони нових хворих, які виявлені з початку листопада. Ханс Клюге навів ще одну сумну цифру: від початку пандемії Європа втратила через коронавірус вже майже 355 тисяч осіб.
Причому за два останні тижні в більш ніж 80% країн показник захворюваності подолав умовний Рубікон - 100 осіб на 100 тисяч. При цьому майже в третині країн цей показник надзвичайно високий - понад 700 на 100 тисяч чоловік.
"В результаті ми бачимо все більше сигналів, пов'язаних із перевантаженістю систем охорони здоров'я", - каже регіональний глава ВООЗ.
Навіть у таких розвинених країнах, як Франція і Швейцарія, з високим рівнем медичного обслуговування, система охорони здоров'я близька до колапсу. Так, в Швейцарії палати інтенсивної терапії для коронавірусних хворих вже завантажені повністю, у Франції - на 95%.
Хоча в останній тиждень проявилася обнадійлива тенденція до зниження загальної чисельності нових хворих на COVID-19. На позаминулому тижні цей показник в Європі перевищував 2 мільйони, а минулого знизився до 1,8 мільйона. Цього вдалося досягти за рахунок посилення карантинних заходів в деяких країнах.
Однак у ВООЗ розуміють, що Європа і світ в цілому змушені балансувати між спокусою ввести повний локдаун і збереженням національних економік. Адже через тотальний локдаун багато людей втратять роботу, і багато дрібних підприємств збанкрутують. В економіці зараз вже немає того запасу міцності, що був навесні.
Крім того, весняний суворий карантин загострив такі явища, як проблеми з психічним здоров'ям людей, зловживання психічними стимуляторами і домашнє насильство.
Ханс Крюге також розповів, кого можна точно винести за дужки карантину - дітей дошкільного та шкільного віку. Досвід поширення хвороби показує, що в дитячому середовищі коронавірус майже не поширюється. Тому школи і дошкільні освітні установи закривати не варто.
"Діти не вважаються основними причинами передачі вірусу, і тому закриття шкіл не вважається ефективним заходом боротьби з COVID-19", - говорить Клюге.
"У випадку, якщо маски регулярно стануть носити 95% людей, карантину взагалі не буде потрібно", - підсумував чиновник ВООЗ.
Нагадаємо, в Україні коронавірус вже забрав життя трьох мерів, які перемогли на виборах 25 жовтня. Йдеться про мерів Борисполя, Новгород-Сіверського та Конотопа. Всі три градоначальника ще не були людьми похилого віку і були сповнені планів на свою роботу на новій посаді.