Коронавірус поширюється, мов ураган: Степанов розповів, коли чекати колапсу в Україні

Коронавірус в Україні поширюється зі швидкістю урагану. Вже на цьому тижні добова кількість захворілих перевищила 10 тисяч. І тенденції до зниження темпів зростання кількості хворих поки не видно. Про це, зокрема, розповів глава МОЗ України Максим Степанов в своєму інтерв'ю виданню НВ.

Коронавірус поширюється, мов ураган: Степанов розповів, коли чекати колапсу в Україні - today.ua

Степанов також назвав добовий показник хворих, при якому може настати колапс вітчизняної медицини. Тоді лікарям доведеться приступити до медичної сортування хворих. Тобто, медики відбиратимуть для лікування лише тих, у кого більше шансів вижити.

"Я вважаю, що як міністр охорони здоров'я я повинен чесно говорити нашим громадянам, що нас чекає. Медичний колапс - це коли у нас будуть заповнені всі ліжка, які здатні надавати медичну допомогу хворим на COVID-19. На сьогодні це 52000 ліжок, а це 30 % всього ліжкового фонду ", - повідомив Степанов.

Коронавірус поширюється, мов ураган: Степанов розповів, коли чекати колапсу в Україні Він каже, що якщо добовий показник хворих досягне 15-20 тисяч, то весь резерв ліжок може бути заповнений за один день. І далі хворих приймати буде нікуди.

"До таких цифр ми можемо дійти до 1 грудня. Але десять тисяч буде вже на цьому тижні", - пророчо заявив міністр.

При цьому найкращим виходом із ситуації міг би стати повний локдаун всієї країни - на 21 день. Стільки може тривати інкубаційний період хвороби. Причому дотримання всіх обмежень має бути неухильне і найсуворіше. Однак уряд на це не піде. Весняне самоув'язнення не повториться. Тоді в більшості людей все ж був якийсь фінансовий запас міцності, тепер його немає. Тому країна працюватиме.

"Ми, як країна, не можемо собі дозволити повний локдаун. За повного локдауну люди втрачатимуть роботу, людям елементарно не буде за що купувати навіть продукти харчування. Ми не можемо зараз собі дозволити того, що було навесні", - заявив Степанов.

Тому влада намагатиметься ввести обмеження там, де це можливо, і де найменше вдарить по економіці. Вдаватимуться до точкових заходів, а не до тотальних. Транспортне сполучення поки зупиняти не планують. Заклади громадського харчування також не закриватимуть. Можливі лише погодинні обмеження по відвідуванню.

"Будемо дуже рекомендувати введення годин для обслуговування пенсіонерів у магазинах і в аптеках. А також посилення адаптивного карантину при певних показниках поширення хвороби", - поділився планами міністр.

Нагадаємо, з Данії поширюється мутований коронавірус, який був виявлений у працівників норкових ферм. Цей вірус більш агресивний і може бути стійкий до розроблюваних вакцин.

ДЖЕРЕЛОnv.ua
Всім одержувачам субсидії доведеться заново оформляти виплати: перевіряють усе до останньої копійки
Уряд хоче змусити українців оформляти всі субсидії заново. Влада сподівається, що таким чином відсіється велика частина одержувачів допомоги, і в бюдж...
Ектор з “МастерШеф“ показав свій затишний будинок в передмісті Києва
Ектор Хіменес-Браво довго не наважувався проміняти життя в самому центрі столиці на передмістя. Однак він придбав будинок в котеджному містечку Ірпеня...
Як відключити прослушку на смартфонах Android
Ні в кого не виникає сумнівів, що нас прослуховують через смартфони. Достатньо сказати у розмові з подругою назву бренду косметики, як через деякий ча...
Єлизавета II може відректися від престолу після смерті чоловіка
Єлизавета II провела в останній путь свого коханого чоловіка, який був поруч з нею протягом 73 років. Королівський біограф Сара Річардсон впевнена, що...
Актуальний манікюр на травень 2021: ТОП-5 стильних варіантів дизайну
Весняний манікюр 2021 повинен бути яскравим і барвистим, але в той же час не варто перевантажувати його елементами декору. Пастельний однотонний манік...