КВН-щики з Білорусі відмовилися їхати на виступ у Крим: білоруси їх підтримали

Команда з Білорусі "Діти Тьюрінга", яка тріумфально виступала у вищій лізі КВН-2020, раптово відмовилася від участі в наступному турі гри, який планують провести в Криму.

КВН-щики з Білорусі відмовилися їхати на виступ у Крим: білоруси їх підтримали - today.ua

"Наші улюблені вболівальники, на жаль, в силу обставин ми не беремо участь в 1/4 Вищої ліги КВН сезону 2020. Трохи згодом ми запишемо відео, в якому все розповімо докладніше", - написали білоруські КВН-щики на своїй сторінці у соцмережі.

Вболівальники команди, звичайно, не приховували свого розчарування. Але при цьому дуже багато фанатів підтримали їхнє рішення, висловивши солідарність із ними у коментарях. У "Дітей Тюрінга" є чимало прихильників як в Білорусі, так і в Росії. Перші - в основному висловили підтримку своїй команді, другі - із запалом взялися доводити, що Крим – це Росія.

Взяли участь в обговоренні також і українські шанувальники талановитої команди. Вони подякували білорусам за їхню громадянську позицію, а заодно й запросили їх в Україну для участі в "Лізі сміху" – українському аналогу КВН.

При цьому трохи згодом, як і було обіцяно командою, з'явився відеозапис з поясненням, чому вони відмовилися від участі у грі. І хоча першим прозвучало слово "коронавірус", а слово "окупація" не пролунало взагалі, з їхньої заяви очевидно, що вони вирішили не їхати в Крим саме через те, що вважають півострів українською територією.

КВН-щики з Білорусі відмовилися їхати на виступ у Крим: білоруси їх підтримали

"Справа в тому, що, як ви можливо знаєте, білоруси перемогли коронавірус, але це тільки всередині своєї країни. У всьому світі все ще вирує пандемія. Тому пересуватися між країнами доволі важко. Білорусь дотримується нейтралітету в питаннях Криму. Тому в'їхати в Крим ми можемо тільки через Україну. А це важко через епідеміологічну обстановку. А в'їхати через територію Росії ми не можемо, оскільки багато членів нашої команди, в яких є родичі в Україні, втратять можливість побачити своїх рідних і близьких. І нам цього дуже не хотілося б", - буквально заявили "Діти Тьюрінга".

При цьому білоруські КВН-щики відзначили ще один момент. Вони представляють команду Білоруського державного університету, в якого є чимало партнерів в Україні. І вони жодним чином не хотіли би перешкодити цим партнерським відносинам.

Отже, білоруси ненав'язливо клацнули по носу російську владу, проявивши при цьому максимальну толерантність. Вони також повідомили своїм уболівальникам, що Олександр Масляков уже взяв їх до наступного сезону вищої ліги КВН. Вони там будуть в 2021 році. Таким чином, можна вважати, що й Масляков з розумінням поставився до їхнього рішення.

Нагадаємо, у Мережі зараз з'явилося чимало знімків українського президента Володимира Зеленського того періоду, коли він ще грав у КВН. Студентом він був учасником команди "Запоріжжя-Кривий Ріг. Транзит", яка також посідала високі позиції у КВН.

ДЖЕРЕЛОdialog.ua