Локдаун в Україні: Степанов повідомив, коли в країні введуть жорсткий карантин через коронавірус

Автор: Марченко Любов

Локдаун через коронавірус в Україні буде. Питання про його необхідність вже не стоїть на порядку денному: влада сказала, що жорсткому карантину - бути. Однак до недавнього часу ніяк не могли визначитися з термінами введення локдауна. І ось тепер глава МОЗ Максим Степанов на вчорашньому брифінгу озвучив терміни, коли чекати суворих обмежень.

Локдаун в Україні: Степанов повідомив, коли в країні введуть жорсткий карантин через коронавірус  - today.ua

Міністр каже, що жорсткий карантин введуть на початку січня на три тижні. Про такі ж строки введення локдауну говорив і президент Володимир Зеленський. Локдаун в Україні: Степанов повідомив, коли в країні введуть жорсткий карантин через коронавірус Раніше один зі "слуг", Олександр Дубінський, повідомляв, що нібито локдаун мають намір вводити з 24 грудня по 15 січня. Ця інформація викликала різке невдоволення у багатьох українців - в першу чергу у тих, чий бізнес залежить від новорічних свят, і які саме напередодні Нового року отримують можливість заробити гроші на кілька місяців наперед. Хтось торгує подарунками, хтось продає ялинкові прикраси, хтось проводить і приймає у себе новорічні корпоративи. Очевидно, ці міркування зіграли не останню роль у планах Кабміну. Ймовірно тому і відтягнули термін початку локдауна ще на тиждень, щоб дати підприємцям заробити ще якусь копійку.

Хоча міністр Степанов говорить, що головним критерієм була здатність вітчизняної медицини тримати удар коронавірусу. У МОЗ вважають, що до нового року українська охорона здоров'я вистоїть.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

"Епідеміологічні показники дозволяють нам сказати, що у нас немає необхідності вводити тотальний карантин до кінця грудня. Ще раз підкреслюю, наша медична система витримує", - заявив глава МОЗ.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Viber в Україні стане платним: користувачам будуть доступні нові функції

Українців попередили про підвищення цін на продукти: що подорожчає насамперед

У той же час Максим Степанов говорить, що введення жорсткого карантину в січні дозволить не тільки перервати ланцюг захворювань, але й підготуватися до піку сезонної захворюваності на грип, який теж нічого хорошого українцям не обіцяє. Якщо вдасться трохи розвантажити лікарні, то це допоможе зустріти спільний натиск грипу та коронавірусу, маючи непоганий резерв лікарняних потужностей.