На Землю впав гігантський метеорит: вчені називають це передвістям зіткнення з астероїдом (відео)

Автор: Марченко Любов

На території Китаю впав гігантський метеорит. Масивне небесне тіло упало в провінції Цинхай на околиці міста Юйшу, розташованого на території Юйшу-Тибетського автономного округу, повідомляє ladbible.

На Землю впав гігантський метеорит: вчені називають це передвістям зіткнення з астероїдом (відео) - today.ua

У фахівців з'явилася підстава назвати його гігантським після того, як в Мережі було опубліковано відео його прольоту по небосхилу, зняте численними очевидцями. Незабаром після цього сейсмологи зафіксували поштовх поблизу міста Юйшу. Там якраз розташовані гірські селища. Однак, незважаючи на те, що метеорит упав ще вранці 23 грудня, звідти поки не надходило відомостей про жертви серед людей.

А між іншим, за оцінками сейсмологів, такий поштовх могло дати тіло масою близько 10 тонн. На щастя, метеорит не впав у густонаселеній місцевості, бо наслідки катастрофи були б дуже масштабними.

Падіння метеорита спостерігало багато людей. Це сталося близько 7:25 ранку за місцевим часом. На вулиці ще було доволі темно, а небесне тіло так освітило все навколо, що на якийсь час стало світліше, ніж у найяскравіший сонячний день.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Viber в Україні стане платним: користувачам будуть доступні нові функції

Українців попередили про підвищення цін на продукти: що подорожчає насамперед

"Все почалося з малої яскравої точки на небосхилі, однак через три хвилини стало дуже великим і яскравим", - розповів місцевий житель Дан Ба, що якраз у той час вів свою дитину до школи.

Астрономи передрікають Землі набагато масштабніші  руйнування

Астрономи з Гавайського університету говорять, що падіння цього метеорита може бути передвісником зіткнення з землею астероїда Апофіс, відкритого ученими у 2004 році і названого на честь давньоєгипетського бога хаосу. Спочатку вчені вважали, що він нічим не загрожує нашій планеті, однак через невелике відхилення його орбіти з'явилася ймовірність, що він може зіткнутися з Землею 12 квітня 2068 року.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Його маса, за приблизними оцінками, становить 2,7⋅10 10 кг або 27 мільйонів тонн. При зіткненні з таким небесним тілом буде катастрофа глобальних масштабів, проте до "ядерної зими" і вимирання всього живого на Землі це не призведе, запевнили вчені. Та все ж наслідки такого зіткнення можуть відкинути людську цивілізацію назад на сотні років. Крім того, багато залежить від того, в яку точку земної кулі впаде ця махина. Адже може влучити і в якусь атомну станцію ...

Отже, високосний 2020 рік не втомлюється тримати планету в напрузі. Адже багато хто думав, що Віфлеємська зірка, яка зійшла над горизонтом 21 грудня, була останньою неординарною подією року, що минає.