Знаменитого гумориста Михайла Жванецького поховали в Москві на Новодівичому кладовищі. За життя корінний одесит Жванецький ніколи не приховував, що він єврей та іудей. Особливою побожністю Михайло Михайлович не відрізнявся, але кажуть, іноді навіть заходив до синагоги. Тим більше дивно, що на свіжій могилі гумориста, поставили православний хрест. Це викликало подив у багатьох, хто знав його особисто, та й хто не знав також.
Президент РЕК (російського єврейського конгресу) Юрій Каннер вважає це непорозумінням. Він припускає, що, можливо, хрест з полірованого дерева входить у пакет цвинтарних послуг. Ось його й воздвигли на могилі сатирика, а збентежені рідні не помітили - не до того їм було. Скоріш за все, хрест скоро звідти приберуть.
"Він явно не православний. Не знаю, навіщо ставити православний хрест. Мені це здається дуже дивним, якесь непорозуміння. Він такий єврей, знаєте, без сумнівів, в синагогу ходив. Тому думаю, все поміняють. Можливо це входило в комплект послуг кладовища, не знаю ", - висловив припущення Каннер.
Однак при цьому Каннер вважає, що сам Жванецький точно не образився би через таку плутанину. З його витонченим почуттям гумору він неодмінно знайшов би що сказати з цього приводу.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Не думаю, що для нього це має велике значення. Він обов'язково б на цю тему дуже красиво пожартував. Не може бути такого, щоб він не придумав, як з цієї ситуації вийти так, щоб було соромно тим, хто це зробив, і смішно тим, хто це бачить. Я думаю, він би не пройшов повз ", - завив Юрій Каннер.
Втім, згодом у Мережі з'явилося пояснення, як православний хрест опинився над могилою Жванецького. Як повідомив спікер Федерації єврейських громад Росії Борух Горін, цей хрест - не з могили сатирика. Це - проекція хреста із сусіднього поховання, де покоїться директор театру "Современник" Галина Волчек. Просто знімок зроблений із такого ракурсу, що здається, ніби хрест стоїть на могилі одесита.
До речі, сама Галина Волчек також була народжена в єврейській родині. Однак її батьки не були людьми релігійними і не дали їй ніякого іудейського виховання. Зате православна няня, яка займалася Галею, постійно водила дівчинку з собою до церкви. Ось вона і ввібрала своїм дитячим розумом традиції православ'я. А пізніше, вже будучи дорослою жінкою, усвідомлено прийняла хрещення.