Названі причини катастрофи літака АН-26 з курсантами

Урядова комісія, яка працювала над з'ясуванням причин катастрофи військового літака АН-26, внаслідок якої загинули 26 осіб, закінчила свою роботу. Причини падіння повітряного судна з'ясовані, повідомив в інтерв'ю виданню rbc.ua міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, який очолював роботу комісії з розслідування.

Названі причини катастрофи літака АН-26 з курсантами - today.ua

Вчора, 22 жовтня, комісією було схвалено попередній звіт про результати розслідування. 28 жовтня його мали намір оприлюднити на засіданні Кабміну.

Нагадаємо, йдеться про катастрофу військового літака Ан-26, що сталася 25 вересня 2020 поблизу міста Чугуїв на Харківщині. Версії причин катастрофи розглядалися різні: від теракту до несправності повітряного судна і людського фактора.

Названі причини катастрофи літака АН-26 з курсантами

"Комісія виявила системні порушення в організації польотів. Мається на увазі від командування Повітряних сил до бригади, де сталася ця трагедія", - повідомив Уруський.

Він також говорить, що комісія встановила прямі причини катастрофи, а також непрямі. У сукупності все призвело до такого трагічного результату. Мали місце як помилки пілотів, так і відмова техніки. Зокрема, в літаку відмовила система ПРТ-24 (граничного регулювання температури).

Але така несправність не могла стати причиною аварії. На технічну неполадку наклався людський фактор. У сукупності це призвело до такого фатального результату.

"На превеликий жаль, комісія підтверджує, що під час польотів, не тільки цього - останнього, а й інших, було дуже багато порушень, в тому числі з боку екіпажу і керівників польоту", - говорить голова комісії.

Більш нічого конкретного Олег Уруський поки не сказав. Очевидно, це стане відомо після оприлюднення висновків комісії перед Кабміном. Тоді ж має стати відомо, чи понесе хто-небудь кримінальну відповідальність за те, що сталося. Або ж основним винуватцем трагедії буде визнаний загиблий екіпаж АН-26.