Сьогодні, 21 грудня - День зимового сонцестояння. Саме на цю дату припадає найкоротший день і найдовша ніч у році. З давніх-давен цьому дню в народі надавалася велика магічна сила, і з ним було пов'язано багато народних прикмет, розповідає obozrevatel.
Зимове сонцестояння з точки зору астрономії
У момент зимового сонцестояння Сонце проходить через найпівденнішу точку екліптики (річного шляху Сонця по небесній сфері) і знаходиться в гранично низькій точці над горизонтом. Таким чином, його шлях по небесній сфері у цей день найкоротший у році, а отже, ніч найдовша.
У цьому, 2020, році, році момент зимового сонцестояння випадає 21 грудня на 12:02 за київським часом. Сьогодні сонце зійшло о 7:56, а зайде о 15:56. Тобто, із завтрашньої доби день вже буде трохи довший за ніч, і з кожною добою день прибуватиме - до самого Дня літнього сонцестояння, який, як відомо, відзначається у червні.
Які традиції і повір'я пов'язані з Днем зимового сонцестояння
Наш предки вважали цей день дуже небезпечним. Вважалося, що в цей день лютують злі сили, які намагаються потрапити в будинок. Тому їх намагалися всіляко відлякувати від будинку - зокрема, за допомогою ялинових гілок і запаху хвої.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Наші предки-язичники саме цей день вважали закінченням року і початком нового річного циклу. Тому сонячний календар закінчувався саме цим днем.
У слов'ян в честь "народження" Сонця було заведено співати колядки (по імені бога нового Сонця Коляди), а також водити хороводи і влаштовувати масові гуляння.
Що потрібно робити в зимове сонцестояння
У цей день рекомендують позбутися всього непотрібного, і не тільки в будинку, але й на серці і в думках. Рекомендують також підбити підсумки минулого року і прикинути плани на рік прийдешній.
Обов'язково потрібно у цей день, до початку нової доби загадати бажання. Але тільки най-найзаповітніше. Воно обов'язково збудеться. Астрологи вважають, що цьому сприяє енергія молодого сонця.
У цей день рекомендують прикрашати ялинку. При цьому, вішаючи на неї прикраси, з кожною прикрасою подумки загадуйте добре побажання кому-небудь із близьких, а можна й не найближчих людей. Так навколишній простір буде наповнюватися нашими добрими побажаннями і позитивною енергетикою.
Чого в День зимового сонцестояння робити не можна
У цей день особливо ретельно потрібно уникати образ і сварок. Не варто також влаштовувати гуляння з алкоголем. Ні в якому разі не можна скупитися. І, нарешті, його не можна зустрічати в брудному і неприбраному будинку. Тому подбайте про прибирання заздалегідь.
Народні прикмети у День зимового сонцестояння
Якщо дерева стоять в інеї, то це до гарного врожаю зернових. Якщо йде дощ, то і весна буде дощова. Якщо надворі стоїть тиха морозна погода, то варто готуватися до сніжної і м'якої зимі. Яка погода на зимове сонцестояння, таку слід очікувати і в останній день року, 31 грудня.
Нагадаємо, сьогоднішня доба знаменита не тільки Днем зимового сонцестояння, а ще й тим, що сьогодні на небосхилі злилися в одну "зірку" Юпітер і Сатурн. У підсумку вийшло астрономічне явище, порівнянне з біблійною Віфлеємськоюзіркою.