Шмигаль обіцяє всій країні локдаун, якщо зірветься карантин вихідного дня

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль роз'яснив, за яких умов Україна знову може опинитися в жорсткому локдауні. Уряд змушений буде перейти до посилення карантинних заходів, якщо карантин вихідного дня не принесе бажаного результату.

Шмигаль обіцяє всій країні локдаун, якщо зірветься карантин вихідного дня - today.ua

Однак посилення карантинних заходів - це план "Б", говорить прем'єр-міністр, який розглядається владою як крайній засіб на шляху розростання епідемії. Поки ж уряд сподівається, що все обійдеться карантином вихідного дня.

"План" Б ", якщо не спрацює карантин вихідного дня. Ми почали публічне обговорення цього плану" Б ", щоб уся країна розуміла його", - каже прем'єр.

Шмигаль обіцяє всій країні локдаун, якщо зірветься карантин вихідного дня Які обмеження можуть увійти в цей план "Б", поки невідомо. Уряд обговорює варіанти з місцевою владою, бізнесом, представниками релігійних організацій, і, звичайно ж, з медиками. Адже вирішальне слово буде за ними.

"Все це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, зважений план, який підтримали б усі", - додав Шмигаль.

А поки вся країна буде дотримуватися обмежень, пов'язаних з карантином вихідного дня. Бо це, каже глава Кабміну - єдиний спосіб уникнути повного локдауна.

Перші результати карантину вихідного дня вже мають бути очевидні через два тижні після його введення. Статистика захворюваності повинна піти на спад. Це буде сигналом, що стратегія обрана правильно.

Що стосується плану "Б", то дати його введення поки немає, та й бути не може, запевняє прем'єр-міністр.

Нагадаємо, раніше мер Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що Кабмін розглядає карантин вихідного дня як підготовку до локдауну. Однак Денис Шмигаль стверджує, що це не підготовка, а лише альтернатива більш жорстким карантинним обмеженням.