У Зеленського вирішують, чи вводити в Україні повний локдаун через коронавірус

Президент Володимир Зеленський провів селекторну нараду, на якій йшлося, зокрема, про запровадження повного локдауна в Україні. На селекторі було вирішено, що представники уряду і РНБО сьогодні зберуться разом та обговорять це питання.

У Зеленського вирішують, чи вводити в Україні повний локдаун через коронавірус - today.ua

На сьогодні питання про необхідність і терміни запровадження повного локдауна в Україні залишається відкритим. На одній шальці терезів - епідемія з її загрозами здоров'ю, а іноді й життю людей. На іншій - тендітна вітчизняна економіка і питання виживання багатьох українських сімей. Влада має відшукати ту саму золоту середину, яка дозволить уповільнити поширення хвороби і, в той же час, не дасть остаточно занепасти економіці і розоритися тисячам дрібних підприємців.

У Зеленського вирішують, чи вводити в Україні повний локдаун через коронавірус

"Нам треба визначитися з реалістичними прогнозами, щоб зрозуміти, чи витримає навантаження наша медична система і наша економіка. Ми розробили економічну програму допомоги, постійно вдосконалюємо систему охорони здоров'я. Треба, щоб і бізнес, і люди були готові, якщо уряд вважатиме, що жорсткого карантину не уникнути ", - попередив президент учасників селектора.

З Офісу президента також повідомляють, що рішення, яке винесуть учасники сьогоднішньої наради, в найкоротші терміни стане надбанням гласності. Якщо буде локдаун, людей потрібно попередити, щоб вони зуміли максимально підготуватися до цього.

Крім того, на нараді говорили про те, що вже з сьогоднішнього дня розблоковані кошти на придбання тестів на антиген, і що вже починають їх купувати.

Йшлося також і про громадян, які досі не уклали договір із сімейним лікарем. У разі підозри на коронавірус вони можуть зателефонувати на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я і отримати консультацію. А при необхідності до них також може виїхати мобільна бригада, яка візьме тест на коронавірус.

Нагадаємо, нардеп- "слуга" Олександр Дубинський поділився в Мережі інформацією, що нібито повний локдаун вирішено ввести з 24 грудня по 15 січня.

ДЖЕРЕЛОpresident