Любов - почуття безрозмірне, що не подається обчисленням, вимірюванням і зважуванням. І все ж учені знайшли спосіб виміряти "ступінь любові" собак і кішок до своїх господарів. Тільки наука - нічого суб'єктивного.
І собаки, і кішки, яких люблять господарі, платять їм у відповідь любов'ю. Однак виміряти ступінь цієї любові раніше не представлялося можливим. Завзяті "собачники" стверджували, що саме собаки - найвідданіші і люблячі істоти. А кошатники, навпаки, переконані, що ніхто так не любить і не вміє обдарувати свого господаря любов'ю і ласкою, як улюблена домашня кицька. І ось цю одвічну суперечку, нарешті, вдалося вирішити.
Експеримент поставили британські учені. Для цього довелося і в тих, і в інших хвостатих брати аналізи крові. Причому - на самому піку їхнього щастя, при зустрічі з любим господарем. Вчені визначали стрибок окситоцину - так званого "гормону щастя" в крові пухнастих і хвостатих.
Собаки більш соціалізовані і мають гострішу потребу у спілкуванні. А кішки - завжди незалежні, самостійні і більш схильні до усамітнення. Однак можете не сумніватися, їхніх 12% з лишком вистачить, аби розтопити будь-яке серце двоногого.
До речі, не зайвим буде згадати, які породи кішок вважаються найласкавішими. Якщо ви заведете у себе вдома таку істоту, вона своєю любов'ю не дасть вам спокійно жити. Зате і без її любові ви теж уже прожити не зможете.