Вчені назвали чисельність українців, які помруть від коронавірусу в поточному році

Вже до кінця поточного, 2020 року, року коронавірус може забрати життя 33 тисяч українців. Такий невтішний прогноз дали вчені Київської школи економіки, які змоделювали кількість летальних випадків для трьох різних сценаріїв розвитку епідемії.

Вчені назвали чисельність українців, які помруть від коронавірусу в поточному році - today.ua

Перший сценарій - найбільш оптимістичний, говорить старший дослідник Київської школи економіки Юрій Ганіченко. Він малоймовірний, тому що можливий лише за умови негайного введення повного локдауна в країні. Це так званий "зелений" сценарій, за яким летальність від коронавірусу може зупинитися на позначці в 17 тисяч наших громадян.

Другий сценарій - "жовтий" реалізується за умови, що спрацює карантин вихідного дня. У цьому випадку чисельність померлих може скласти близько 26 тисяч.

Третій сценарій - "чорний", найпохмуріший.

Вчені назвали чисельність українців, які помруть від коронавірусу в поточному році

"33 тисячі смертей від ковіду - реалізується, якщо існуючий карантин не спрацює. Максимальне навантаження на лікарні можливе в грудні 2020 року", - попереджає Юрій Ганіченко.

При цьому він прогнозує, що трохи приборкати коронавірус вдасться лише в тому випадку, якщо деякі обмеження, прийняті для карантину вихідного дня, можна буде поширити і на будні дні.

Загалом, українців потроху морально готують до повного локдауну, який може бути запроваджений із другої половини грудня. Власне, про це попереджав у своєму відео мер Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він каже, що прем'єр Денис Шмигаль недвозначно натякнув мерам міст, що карантин вихідного дня - це лише підготовка до повного локдауну.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua