Today.ua

Україна буде відмовлятися від вугілля заради порятунку клімату на планеті, - Зеленський

Україна поступово скорочуватиме вугілля, як енергоресурс, у промислових масштабах, а також відмовлятиметься від інших джерел енергії, які підвищують вміст вуглекислого газу в атмосфері. На такі кроки наша країна готова піти заради збереження клімату на планеті. Про це заявив президент Володимир Зеленський, виступаючи на Міжнародному саміті кліматичних амбіцій, який відбувся в форматі онлайн, повідомляє Офіс президента.

У своїй промові Зеленський розповів, що Україна в цьому році сповна відчула на собі наслідки змін клімату на планеті. У деяких регіонах нашої країни тривала посуха практично спопелила на корені урожай сільськогосподарських культур. В інших регіонах, навпаки, урожай змило сильними зливами і повенями. Крім того, на сході країни тривалий час лютували лісові пожежі, масштаби яких розросталися через посушливу погоду. Тому українців не потрібно переконувати в тому, що клімат потребує захисту.

Вугілля, який спалюють на електростанціях для вироблення енергії, а також використовують в деяких галузях промисловості - один ыз традиційних енергоресурсів, до яких звикла Україна. Запасів цієї сировини у нас вистачає. Крім того, видобуток вугілля дає роботу багатьом людям і на сході, і на заході нашої країни. І все ж, щоб убезпечити планету від кліматичних катаклізмів, Україні доведеться відмовлятися від його використання, замінюючи його чистішими джерелами енергії.

"Ми активізуємо співпрацю з ЄС в сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики і відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектора і побудови національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів", - сказав Володимир Зеленський.

Завдяки скороченню використання вугілля та зростання відсотка чистої енергетики Україна зобов'язується вже через десять років істотно скоротити рівень викиду парникових газів, зменшивши його на 40% порівняно з 1990 роком.

Нагадаємо, в жовтні нинішнього року Великобританія закликала Україну приєднатися до так званого Безвугільного альянсу. До цього альянсу, створеного к 2017 році, входить вже понад 20 країн. Тепер туди кличуть і Україну. Причому Україні обіцяють гроші за відмову від видобутку вугілля. Німеччина пообіцяла виділити на це 20 мільйонів євро, закликавши й інші країни виділити суми на ліквідацію вугільної галузі в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ