Українських поліцейських озброюють електрошокерами: що потрібно знати потенційним злочинцям

Українські поліцейські, крім традиційного арсеналу засобів, здатних приборкати потенційного злочинця, тепер будуть озброєні ще й електрошокером, повідомляють вітчизняні ЗМІ. У поліції підтвердили цю інформацію, попутно розповівши, в чому перевага такого засобу затримання і захисту.

Українських поліцейських озброюють електрошокерами: що потрібно знати потенційним злочинцям - today.ua

"Це медично сертифікована нелетальна зброя, яка паралізує активного правопорушника, але на відміну від бойових або травматичних пістолетів не завдає жертві тяжких, небезпечних для життя і здоров'я вогнепальних поранень", - відповіли в прес-службі Нацполіціі.

У цій відповіді, звичайно, найбільш приваблює, що ця зброя не летальна і не небезпечна для життя. Зате злочинця можна нею не тільки зупинити, але й на якийсь час знерухомити.

Українських поліцейських озброюють електрошокерами: що потрібно знати потенційним злочинцям Нова зброя надійде на озброєння поліцейським вже в кінці вересня. Вже закуплені перші дві сотні електрошокерів, які ось-ось поповнять арсенал українських копів.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповів, що закупівля шокерів - не спонтанний, а обдуманий крок. Перш ніж прийняти таке рішення, в МВС ретельно вивчили зарубіжний досвід, і вирішили, що нашим правоохоронцям життєво важливо мати такий засіб. Це багато в чому убезпечить їх самих, а також підвищить ефективність їхньої роботи в плані затримання злочинців.

"Ми ретельно досліджували і продовжуємо стежити за досвідом застосування цих пристроїв в багатьох країнах світу і вважаємо, що оснащення наших підрозділів таким інноваційним пристроєм зробить їхню роботу по забезпеченню громадського порядку набагато ефективнішою", - заявив Геращенко.

За інформацією програми "Наші гроші", тендер на поставку електрошокерів для Нацполіціі був проведений ще на початку літа, і вже 18 червня уклали угоду з ТОВ "Науково-виробниче підприємство" Система "про закупівлю 200 електрошокерів TASER X2 для потреб поліції України. Вартість замовлення становить 32,85 мільйона гривень.

Нагадаємо, в Бердянську першокласник погрожував своїм одноліткам травматичним пістолетом. При перевірці вмісту шкільного рюкзака агресивного першачка, там знайшовся ще й електрошокер.

ПриватБанк планує відмовитися від кредитних карт
ПриватБанк до кінця 2020 року планує встановити по всій території України не менше десяти тисяч платіжних біометричних POS-терміналів, які дозволяють ...
Кабмін вирішив звільнити від комуналки і збільшити пенсію деяким громадянам: дізнайтеся, кого торкнеться нововведення
Кабмін вирішив частково звільнити від комунальних витрат деких громадян, а також збільшити пенсійні виплати для членів сімей загиблих в АТО / ООС. Вид...
Долар після виборів продовжує зростати, євро різко просів: НБУ оновив курс валют
Курс долара в Україні, 29 жовтня, встановлений на рівні 28,40 грн/долар, що на 4 копійки більше, ніж в попередній банківський день. Незважаючи на те, ...
В Україні середня зарплата виросла на 550 гривень: хто з громадян отримує найбільше
Середня зарплата українців у вересні збільшилася на 4,8%, або на 552 грн, і тепер становить 11 998 грн. У той же час заборгованість по зарплатах в Укр...
Під час карантину в Україні подорожчають продукти: на що підвищаться ціни і чому
В Україні термін дії карантинних обмежень продовжили до кінця поточного року. У зв'язку з тим, що люди знову в холодну пору року опиняться на майже то...