Помер патріарх української науки Борис Патон: найвидатніші досягнення академіка

Учора, 19 серпня, на сто другому році життя, не стало видатного українського і радянського ученого Бориса Патона. Разом з його відходом пішла і славна епоха української науки, яка вивела Україну на передові позиції у багатьох галузях.

Помер патріарх української науки Борис Патон: найвидатніші досягнення академіка - today.ua

Борис Патон був приречений на те, щоб стати вченим зі світовим ім'ям. Син знаменитого російського і радянського вченого Оскара Патона, інженер в третьому поколінні, пішов шляхом, уторованим його знаменитим батьком - Євгеном Оскаровичем Патоном, що заснував у Києві лабораторію, а згодом і інститут електрозварювання.

У 1941 році він закінчив Київський політехнічний інститут і залишився назавжди вірним рідному місту. Після смерті батька, в 1953 році, інститут електрозварювання, який отримав ім'я Євгена Патона, очолив його син - Борис.

Помер патріарх української науки Борис Патон: найвидатніші досягнення академіка Його внесок в українську і світову науку величезний і безцінний. Понад тисячу наукових публікацій, в тому числі 20 монографій, а також понад 400 винаходів - така вчена спадщина Патона-молодшого.

Борис Патон першим почав дослідження в галузі космічного зварювання. Крім того, один із найбільших наукових напрямків, розроблених ним - зварювання м'яких тканин, дозволив зробити прорив в біології та медицині.

Відомі також знамениті мости, створені колективом інституту Патона, які можна назвати інженерним дивом. Зокрема, це знаменитий міст Патона через Дніпро, а також міст у Кам'янець-Подільському "Лань, що біжить", який визнаний найвищим мостом в Україні.

Помер патріарх української науки Борис Патон: найвидатніші досягнення академіка міст "Лань, що біжить"

За своє довге життя Борис Патон встановив багато рекордів, гідних книги рекордів Гінесса. Зокрема, він став найстарішим у світі главою Національної академії наук, який найдовше обіймав таку посаду. Він очолив вітчизняну академію наук у 1962 році і з тих пір залишався її незмінним керівником. Навесні цього року 101-річний Патон вперше не подав свою кандидатуру на вибори нового президента НАНУ. Крім того, Борис Патон, волею випадку, став єдиним у світі главою Академії наук, який був ще й ровесником цій академії. Адже українська академія наук була заснована 27 листопада 2018 року. Саме така дата народження стояла в паспорті Патона.

Патон також був радянським і українським політиком, він не раз обирався до Верховної Ради. Він є лауреатом багатьох премій. І всі вони - заслужені.

На жаль, в особистому житті доля завдала йому в останні його роки кілька нищівних ударів. У 2009 році, у віці 53 літ, пішла з життя його єдина дочка Євгенія, яка, також, як і батько, присвятила себе науці і була членом-кореспондентом НАНУ. А в 2013 не стало і його дружини, з якою вони разом прожили 65 років. Довге життя також має свій виворіт ...

Нагадаємо, на днях помер молодший брат президента США Роберт Трамп. У зв'язку з його смертю Дональд Трамп написав, що втратив не тільки улюбленого брата, але й кращого друга.

В уряді розповіли, що чекає нелегальних таксистів: штрафи і повне розорення
Мінінфраструктури має намір почати системний наступ на нелегальних перевізників із тим, щоби повністю викорінити це явище і змусити всіх платити гроші...
Українські пенсіонери можуть залишитися без грошей: державі нічим платити пенсії
Уже зовсім скоро українські пенсіонери можуть залишитися без грошей. Причому, чим ближче до нового року, тим вище ймовірність такого сумного сценарію....
Податкова отримає повний доступ до банківських операцій українців: «Все як у Європі»
В Україні мають намір відкрити вільний доступ для податкової інспекції до всіх рахунків і банківських переказів українців, щоб з'ясувати, хто з громад...
Українські банки вивезли зайві долари і євро з країни: з чим пов'язаний експорт валютного кешу
Пандемія коронавіруса внесла свої корективи в життя і фінансове благополуччя українців. У поточному році громадяни країни почали масово продавати валю...
В Україні індексуватимуть аліменти: з року в рік доведеться платити більше
В Україні вступив в дію закон, згідно з яким аліменти будуть індексуватися. Таким чином, одержувач аліментів зможе з кожним роком мати більше грошей, ...