У Міносвіти розповіли, як працюватимуть школи після локдауна: повернуть лише молодші класи

Після завершення локдауна не всі учні шкіл повернуться до стаціонарного навчання. Повністю повернути до шкільного навчання планують лише учнів молодших класів. Решту пропонують перевести на змішану форму навчання. Такими планами поділився міністр освіти Сергій Шкарлет.

У Міносвіти розповіли, як працюватимуть школи після локдауна: повернуть лише молодші класи - today.ua

За словами Шкарлета, повне відновлення стаціонарного навчання в школах буде залежати від епідемічної ситуації в Україні і від прогнозів багатьох фахівців, які працюють не лише в Міносвіти або МОЗ.

"Я вважаю, що принаймні молодші класи після завершення карантинних обмежень можуть повернутися до повноформатного навчання. Що стосується старшої школи, то за сприятливої санітарно-епідемічної ситуації в країні буде прийнятним проведення навчання за змішаною формою", - сказав Сергій Шкарлет.

У Міносвіти розповіли, як працюватимуть школи після локдауна: повернуть лише молодші класи Очевидно, за несприятливої епідеміологічної ситуації старшокласників не повертатимуть у школи навіть частково, а повністю переведуть на дистанційне навчання.

Міністр також додав, що Міносвіти буде моніторити ситуацію і тоді лише робити остаточні висновки, в якому форматі продовжити дітям навчання після локдауна.

Разом з тим, Telegram-канал "Легітимний", посилаючись на своє джерело у МОЗ, пише, що Міністерство охорони здоров'я не рекомендує відновлювати очне навчання в школах після завершенню локдауна. Нібито через два тижні після повернення до стаціонарного навчання дітей знову відправлять на карантин через грип та коронавірус.

"Як пояснює джерело з МОЗ, повернення навчання в школах буде мати ефект "епідеміологічної бомби", яка вразить усі соціальні групи, а діти будуть, як "розповсюджувачі" вірусу (імунітет у них міцніший), а тому виявити відразу коронавірус у них буде важче, зате вони відмінно "рознесуть" його по своїх родинах, друзях і всьому оточенню ", - пише" Легітимний ".

Тому, найімовірніше, буде прийнято рішення не відновлювати очне навчання у школах після локдауна, інсайдить джерело. Однак остаточного сформованого варіанту у влади поки немає. У Міносвіти розповіли, як працюватимуть школи після локдауна: повернуть лише молодші класи Нагадаємо, що із завершенням локдауна 24 січня, карантин в стані не закінчується. Він триватиме, принаймні, до 28 лютого, тобто, до кінця зими. Тому карантинні обмеження, в тій чи іншій мірі, будуть діяти ще, як мінімум, півтора місяці.