В Одесі на сильному морозі “закипіло“ море: в чому причина унікального явища

Автор: Марченко Любов

В Одесу, як і в інші регіони України, прийшли сильні морози. Звичайно, в Південній Пальмірі все ж набагато тепліше, ніж на півночі нашої країни, проте температура в -14 градусів для одеситів майже полярна. На тлі такого нічного і ранкового морозу "закипіло" море.

В Одесі на сильному морозі “закипіло“ море: в чому причина унікального явища - today.ua

Звичайно, насправді ніякого процесу кипіння моря не було і бути не могло, однак над водою піднявся густий пар - такий, як зазвичай спостерігається над киплячою рідиною. Причому "кипіла" вся поверхня моря, до самого горизонту.

Природно, одесити не могли не відобразити це рідкісне і захоплююче явище на відео. У Мережі стало з'являтися багато кадрів із морем, над яким піднімається густа пара.

Однак, незважаючи на екзотичність такого явища, нічого незвичайного в ньому немає. Причиною його стала велика різниця температур морської води та навколишнього повітря. Маса арктичного повітря, що раптово захопила Одесу, охолоджена до температури -14 градусів. А море не замерзло, у ньому температура води +3...+5 градусів.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тож не дивно, що почався інтенсивний теплообмін, в ході якого море стало віддавати своє тепло атмосфері. Так і виникли клуби пари над водою.

Нагадаємо, восени минулого року біля берегів Японії тайфун утопив величезне судно з 6 тисячами душ. На борту судна було 43 членів екіпажу і 5800 корів.