В Україні скасують призов до армії: головнокомандувач ЗСУ Хомчак розповів, коли це станеться

В Україні скасують призов до армії. Влада розглядає такий варіант, однак зараз ще не час приступати до його реалізації. Головнокомандувач Збройними силами України Руслан Хомчак розповів в ефірі телеканалу "Україна", коли можна буде відмовитися від призову на строкову службу.

В Україні скасують призов до армії: головнокомандувач ЗСУ Хомчак розповів, коли це станеться - today.ua

За словами воєначальника, це стане можливим, коли у нас всі громадяни будуть навчені основам виживання і надання першої допомоги. Він каже, що в перспективі влада має намір відмовитися від строковиків в армії і зосередитися на якісному складі збройних сил, а не на кількісному. Але це станеться тоді, коли буде налагоджена така система підготовки резерву, при якій більшість населення країни зможе при необхідності стати на захист країни.

В Україні скасують призов до армії: головнокомандувач ЗСУ Хомчак розповів, коли це станеться Для цього необхідно дати всім первинні військові навички, елементарно навчити стріляти і захищати своє житло. Крім того, кожен громадянин повинен вміти надавати первинну медичну допомогу. Ці навички в якийсь момент можуть стати вирішальними і врятувати життя не тільки йому самому, але й тим, хто є поруч.

"Чому громадянин України не повинен бути навченим всіх елементів тактичної медицини? Ці навички і знання можуть йому знадобитися де завгодно, в будь-якій ситуації поза військової служби, де він повинен вміти надати собі медичну допомогу, тому, хто поруч, тим самим врятувати життя собі або комусь ", - говорить Руслан Хомчак.

Звичайно, щоб налагодити таку систему підготовки, потрібні додаткові капіталовкладення. І, звичайно, потрібні кваліфіковані кадри по всій Україні, які зможуть здійснювати таку підготовку. Коли цю систему вдасться налагодити в масштабах всієї країни, тоді й1 відпаде необхідність в строковому призові, каже головнокомандувач.

Цьогоріч році зменшили чисельність призовників, які проходять строкову службу. Зараз армія чисельно укомплектована на 100%, говорить Хомчак.

"Ми вже ставимо питання не укомплектувати просто контрактниками, а ми вже переходимо на якість. Ми розуміємо, що коли буде якість, тоді буде зовсім інший підхід до виконання бойових завдань і в повсякденній діяльності, і взагалі до статусу військового", - упевнений головнокомандувач.

Нагадаємо, в цьому році виникла плутанина з весняним призовом армію, який змістився на літо через пандемію коронавірусі. Вийшло, що повістки в армію принесли 18-річним одинадцятикласникам, які ще не встигли здати ЗНО, теж через зсув термінів незалежного оцінювання.

Ціна на газ у новому “холодному“ сезоні: на що можуть розраховувати українці
У новому опалювальному сезоні ціна на газ для підприємств теплопостачання ще буде “божеською“, а для всіх інших - “безбожною“. Справа в тому, що в ...
У 2021 році в Україні п'ять разів перерахують пенсії і знову підвищать пенсійний вік
В 2021-му році українських пенсіонерів чекає аж п'ять приємних «сюрпризів». Кабмін запланував цілу низку перерахунків, в ході яких виплати будуть знач...
За шість років вартість борщового набору в Україні зросла в 2,5 рази, але приготувати борщ усе ще можна
Борщовий набір - один ыз основних інгредієнтів споживчого кошика українців, за останні роки відчутно зріс в ціні. Так, в порівнянні з 2014 роком його ...
У листопаді українську економіку чекають нові потрясіння і новий курс долара - аналітики
Згідно з прогнозами українських фінансових аналітиків, вже в останні дні жовтня в Україні буде подолано черговий психологічний рубіж. Долар підніметьс...
Які товари Україна експортує в США
Згідно з даними AMS митної служби США, за підсумками 8 місяців 2020 року контейнерний експорт України в США - 540 мільйонів доларів. Американці експор...