Повний локдаун через коронавірус в Україні: депутати розповіли, хто зможе працювати

Глава парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький розповів в ефірі каналу "Україна 24", яким буде жорсткий локдаун в Україні. Поки рішення щодо нього остаточно не прийнято, проте якщо коронавірус і далі не зменшить темпів, то "слуга народу" розповів, яким буде жорсткий локдаун.

Повний локдаун через коронавірус в Україні: депутати розповіли, хто зможе працювати - today.ua

"Працювати на роботі можна буде тільки дистанційно. Крім критичної інфраструктури - атомна електростанція, лікарня, аптеки, маленькі магазини - все решта має бути закрито", - говорить нардеп.

При цьому закривати міжнародне авіасполучення влада не вважає за доцільне. Якщо у когось із наших співгромадян є кошти, що дозволяють в цей час полетіти на відпочинок за кордон, то чому б і ні? Навпаки, вони полетять, перервавши можливий ланцюжок поширення інфекції, який міг би виходити від них. Повний локдаун через коронавірус в Україні: депутати розповіли, хто зможе працювати Однак що стосується решти транспорту, то він має бути зупинений весь, крім службового, яким люди добиратимуться на роботу і з роботи.

"Повинні бути закриті ТРЦ, всі розважальні заходи, обмеження на скупчення людей навіть на свіжому повітрі", - говорить глава парламентського комітету.

Радуцький також розповів, за яких умов все ж введуть локдаун. Він використовував статистику, яку дає глава МОЗ Максим Степанов. Зараз у лікарнях України заповнено хворими 27-28 тисяч ковідних ліжок. На жаль, карантин вихідного дня не дав того ефекту, який очікувався. Та все ж темпи приросту чисельності хворих вдалося трохи затримати. Загалом, в Україні передбачено 52 тисячі ліжок для хворих на коронавірус. Коли чисельність хворих буде підбиратися до 40 тисяч, потрібно буде вводити локдаун.

"Якщо завантаженість ліжок буде рости, якщо це буде 35-40 тис. ліжок, то це перший показник, що треба вводити локдаун, бо система ляже, вона не витримає", - повідомив Радуцький.

Чи буде введений локдаун, сьогодні ніхто поки сказати не може. Природно, не можуть сказати, і коли це станеться. Єдине, що влада може зараз гарантувати - це завчасне попередження про введення жорсткого локдауна. Обіцяють попередити за 7 днів.

Нагадаємо, експерти припустили, що в період локдауна може відбутися зниження цін на товари. Причому, якщо на продукти ціни знизяться незначно, то на одяг і взуття зниження може бути відчутним.