Спека у жовтні і сніг в листопаді: синоптики розповіли про погодні аномалії цієї осені

Синоптики розповіли, яких ще погодних аномалій слід очікувати українцям цієї осені після того, як на Покрову 14 жовтня в Карпатах випав сніг. Уже в кінці цього тижня похолодання накриє всю країну. Однак, в жовтні ще очікуються теплі дні, а ось листопад здивує українців температурними "гойдалками", про які розповіли співробітники Укргідрометцентру.

Спека у жовтні і сніг в листопаді: синоптики розповіли про погодні аномалії цієї осені - today.ua

Заступник директора Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко спрогнозував, що в жовтні середньомісячна температура складе +7 ... +12 градусів, в горах буде холодніше - в межах +6 ... +7 градусів. З 27 жовтня в Україні різко похолодає, нічні заморозки змінить дощ з мокрим снігом. Опадів в цьому місяці має випасти 30-65 міліметрів, в Карпатах - до 100 міліметрів.

За прогнозом кліматолога Василя Троцюка, в Україні чітко простежуються аномалії, викликані "зміщенням" сезонів - зима насувається на весну, літо - на осінь, а осінь - на зиму. Він прогнозує, що 25 жовтня в Україні температура вдень підніметься вище +18 градусів, а вже через пару днів різко опуститься до +8 градусів.Спека у жовтні і сніг в листопаді: синоптики розповіли про погодні аномалії цієї осені Кліматолог зазначає, що в листопаді стовпчики термометрів продовжать опускатися, і в другій половині місяця вночі температура не підніметься вище нуля. Після 20 листопада очікується сніг, але він буде швидко танути, так як денна температура буде плюсовою. З 10 по 18 листопада очікується короткочасне потепління, а потім знову дощі і похолодання.

Раніше в Укргідрометцентрі оприлюднили прогноз погоди на майбутню зиму 2020.

ДЖЕРЕЛОukranews.com