Свято 12 жовтня: на Кіріака Відлюдника чекали перший сніг і полювали на зайців

У понеділок, 12 жовтня, православні вшановують пам'ять преподобного Кіріака Відлюдника. Святий присвятив своє життя служінню Господу і прийняв обітницю мовчання. Всі свої заощадження він витратив на допомогу людям, а сам залишився в злиднях. Саме тому в день Кіріака Відлюдника категорично не можна скупитися. Обов'язково потрібно допомагати нужденним, а також дарувати бездомним хліб.

Свято 12 жовтня: на Кіріака Відлюдника чекали перший сніг і полювали на зайців - today.ua

Цей день вважався святом мисливців. Люди даної професії намагалися взяти трофей у вигляді зайця. І якщо це комусь вдавалося, то на святковий обід господині обов'язково готували зайчатину. Вважалося, що мисливцям і рибалкам не можна зустрічатися з людьми, у яких сьогодні кепський настрій або ж трапилися проблеми, інакше тоді їм точно не пощастить на пооюванні.

Наші предки вважали, що 12 жовтня не можна витрачати багато грошей. Ті, хто зможе в цей день заощадити, надалі покращить своє фінансове становище і отримає набагато більше, ніж міг уявити.

У цей день часто буває похмуро і туманно, а в давнину 12 жовтня часто йшов перший сніг. Дізнайтеся, які ще прикмети характерні на Кіріака Відлюдника.Свято 12 жовтня: на Кіріака Відлюдника чекали перший сніг і полювали на зайців

Народні прикмети 12 жовтня

  • Якщо 12 жовтня спостерігається урожай пізніх грибів, то сніг випаде нескоро.
  • Сила вітру протягом дня постійно змінюється - найближчим часом опадів не буде.
  • Якщо нічне небо було зоряним, то осінь очікувалася посушливою.
  • Грім з блискавкою - зима буде малосніжною.
  • Якщо сіль в сільниці була вологою, то це вказувало на дощову погоду.
  • Дерева вранці покриваються інеєм - день обіцяв бути сонячним і не дощовим.

Раніше повідомлялося, коли Україну покине літнє тепло, і почнеться справжня осінь з дощами і нічними заморозками.