Свято 14 вересня: що прийнято робити в день Симеона-Стовпника, і які прикмети принесуть удачу

У народі 14 вересня відзначається Новоліття або день Симеона-Стовпника. До цього часу прийнято було завершити усі польові роботи, адже починалося бабине літо. Наші предки в цей день робили особливі обряди і дотримувалися певних заборон.

Свято 14 вересня: що прийнято робити в день Симеона-Стовпника, і які прикмети принесуть удачу - today.ua

Мисливці намагалися полювати на зайців, тому що вважалося, що саме на Симеона полювання буде надзвичайно вдалим. Також 14 вересня розпочиналася пора весіль, яка закінчувалася 28 листопада.

Заборонялося в день Симеона їсти вугрів, так як цю рибу називали змієм, якого чаклуни використовували проти людей. Саме 14 вересня вона нібито виходила з води, змивала з себе хвороби і могла "передати" їх рибалкам.

Доброю прикметою 14 вересня було відзначати новосілля. Люди вірили, що чим голосніше і яскравіше вдасться відсвяткувати переїзд в новий будинок, тим більше добра в ньому і залишиться. В цей день також боролися і з комахами. Їх прийнято було "ховати" в землю. Говорили, що якщо грюкнути муху до Сьоміна дня, то народяться ще сім - але якщо в цей день, що сім мух самі помруть. Свято 14 вересня: що прийнято робити в день Симеона-Стовпника, і які прикмети принесуть удачу

Народні прикмети 14 вересня

  • Суха погода в день Симеона віщує таку ж суху осінь;
  • Якщо 14 вересня будуть опади, то дощі будуть до зими;
  • Якщо вітер дме з південної сторони - взимку буде досить тепло.
  • Гуси вже відлетіли у вирій - зима настане рано.
  • Багато павутини - осінь буде сухою і довгою.

Іменини 14 вересня відзначають: Марфа, Мелетій, Семен, Наталія, Тетяна.

Раніше синоптики розповіли про погоду в Україні у другій половині вересня.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua